huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Silikon İmplat ile Meme Büyütme Estetiği

Göğüs büyütmek için kullanılan materyaller genellikle slikon protezlerdir. Eğermemede az bir büyüme beklentisi varsa yağ enjeksiyonu yada ameliyatsız büyütme macroline , aquafilling gibi hazır dolgu uygulamaları tercih edilmektedir. Ama meme büyütme ameliyatlarında altın kural silikon meme protezleridir.

Silikon meme protezlerini bugüne kadar insan sağlığına zararlı herhangiibir yan etkisine rastlanmamıştır. Ayrıca silikon sadece meme büyütme amelyatlarında değil göz , kbb ve beyin cerrahi ameliyatlarında da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Meme protezleri gelişen teknoloji ile birlikte bugün kohesiv yapıda üretilebilmektedirler. Yani protaz delinse bile silikon dışar akmaz ve artık değişitirlmesi için miad da söz konusu değildir. Bu protezler ömür boyu kullanılabilmekte ve sadece iki firma ömür boyu garanti sertifikası vermektedir. Dahaçok Amerikan gıda ve ilaç dairesi (FDA) tarafından ABD’ de kullanımına izin verilmiş olan protezler kullanılmaktadır. Bu da silikonun oldukça güvenilir bir materyal olduğu hakkında bize fiki vermektedir. Meme protezleri anatomik damla şeklinde veya yuvarlak olabilmektedir. Dış yüzeyi pürtüklü yada şeffaf yüzeyli olabileceği gibi hastanın meme yapısına görede değişiklikler gösterebilmektedir. Genellikle az meme dokusuna sahip olan hastalarda anatomik slikon implant tercih edilirken, meme dokusu daha fazla üst pol dolgunluğu zayıf olan hastalarda ise yuvarlak protezler tercih edilmektedir.

Meme ameliyatı genel anestezi yada sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Yapılacak girişime uygun olarak bir yada iki saat sürmektedir. Hastanede genelde yatmak gerektirmediğinden, ağrı kontolü için bir gün hastanede yatmak faydalı olabilmektedir. Basit ağrı kesicilerle kas gevşeticilerle ameliyat sonrası ağrılar giderilebilmekte, fakat beş gün süreyle antibiyotik kullanmak gerekmektedir. Ameliyat birçok hastane yapılmakla beraber fyat farklılıkları özel, devlet veüniversite hastanelerinde protezin markası fiyatı değiştiren etkenlerin başında gelmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi