huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Operasyon sonrası dönem

Meme büyütme operasyonu sonrası

Doğum sonrasında dolgunluğunu yitiren göğüsler için meme büyütme operasyonu oldukça fazla tercih edilen bir estetik müdahaledir. Böylece göğüs yapısındaki bozukluklar ve küçük göğüs yapıları düzelttirerek daha dikkat çekici ve dolgun gözüken hoş göğüslere sahip olmak mümkün olur. Hastane koşullarında yapılmalıdır. Estetik açıdan güzellik kadınlar için oldukça önemlidir. Kendilerine olan güvenlerini ve estetik açıdan oluşacak görünümlerini destekleyecektir. Böylece daha kendine güvenen ve kendini daha iyi hisseden kadınlar olarak toplumda yer edineceklerdir. Meme büyütme ve göğüs büyütme operasyonu genel anestezi ile yapılabildiği gibi bazı doktorların tercih etmesi durumunda lokal anestezi ile de yapılabilir. Hasta bu durumda ayık olacağı için kendini huzursuz hissedebilir. Bu nedenle tercih edilmeyen bir durum olabilmektedir.

Meme büyütme ve göğüs büyütme operasyonunda göğüslerde sarkma varsa aynı anda iki ameliyat yapılması durumu söz konusu olabilir. Böylece sarkan ve küçük görünümlü göğüslere aynı anda veda edilmiş olunur. Bu duruma ameliyat öncesinde doktor ile konuşularak karar verilmesi gerekir. Operasyon sonrasında meme hastanın vücut yapısına uygun şekilde büyütülür. Birbirine eşit olmayan göğüslerde eşitlik sağlanır. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün başka bir durum oluşmadığı sürece taburcu edilebilir. 2 gün içinde de işine dönebilir. İyileşme sürecinde kasları zorlayıcı hareketten ve ağır kaldırmaktan sakınmak gerekir. Ameliyat sonrası oluşacak ağrılar için ağrı kesici kullanılacaktır. Böylelikle hafif ağrılarla ameliyat sonrası iyileşme süreci geçecektir. Operasyon sonrasında 4-6 hafta kadar özel sütyen kullanılması gerekir.

Meme büyütme ve göğüs büyütme operasyonu sonrasında her ameliyatta olduğu gibi bazı riskler söz konusu olabilir. En çok rastlanılan durum kanamadır. Eğer kanama durumu söz konusu olursa bu durumdan kurtulmak için ikinci bir ameliyat uygulamak gerekir. Enfeksiyon riski az da olsa vardır. Bu duruma da dikkat edilmelidir.

vaser liposuction vaser lipo