huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Neden Göğüs Büyütme ?

meme büyütme

Neden göğüs büyütmek istenir?

İnsanların ve özellikle kadınların, estetik konularına ne kadar istekli ve alakalı oldukları bilinen bir gerçektir. Estetik çok geniş bir kavramı ele alsa da burada bahsedilmek istenen, vücut estetiği konusudur. Vücut estetiği konusu, kişisel bakım ürünlerinden cerrahi işlemlere kadar birçok alanı kapsayan geniş bir konudur ve bu alanda özellikle cerrahi işlem yaptırmak isteyenler konu hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmak zorundadır.

Estetik işlemler arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi göğüs büyütme operasyonlarıdır. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kadınlar için çeşitli nedenler bulunabilir. Bu nedenler;

  • Vücudunda daha estetik bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilebilir. Çağımızın estetik anlayışında, küçük göğüs yerine büyük göğüslerin arzu nesnesi haline getirilmesi bu konuda oldukça etkili olmaktadır.
  • Geçirilen bir süreç (hamilelik gibi) yaşlılık ya da cerrahi operasyon geçirmiş kadınların, göğüslerini eski durumlarına getirme hatta biraz daha dolgun göğüslere sahip olma istekleri meme büyütme operasyonlarına ilgi göstermelerine neden olmaktadır.
  • Vücut hatları üzerinde belirli bir dengenin oluşmasını isteyen kadınlar. İlk maddede söylendiği gibi, burada da estetik bir kaygı bulunmaktadır ancak vücut sağlığının korunması ve duruş bozukluklarının önüne geçilmesi gibi durumlar da ön plandadır.

Bu nedenlerden birisine bağlı olarak veya başka bir istekten dolayı, hasta bıçak altına yatmakta be göğüs büyütme operasyonuna maruz kalmaktadır. Bilinmesi gereken durum ise bu tip operasyonların eskisine oranla çok daha kolay bir şekilde halledilebildiğidir. Teknolojide yaşanan gelişmeler, tıp alanında da kendisini hissettirmiş ve estetik cerrahi dalı da bu gelişmelerden pek tabi payını almıştır.

Bu tip bir operasyona girmeden önce, hastalara düşen en önemli görev ise konu hakkında uzmanlarla irtibata geçmek, bilgi almak ve nedeni ne olursa olsun bu tip bir operasyon en doğru şartların oluşmasına yardımcı olmaktır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi