huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Neden Göğüs Büyütme Operasyonu Yapılır

Göğüs büyütme operasyonları neden yapılır?

Göğüs büyütme operasyonu daha dolgun görünümlü göğüslere sahip olmak ya da doğum veya aşırı kilo kaybı ardından göğüs boyutunda oluşan küçülmeyi düzeltmek amacıyla göğüs büyütme protezleri kullanılarak yapılır.

Göğüs büyütme operasyonları, göğüslerinizin dolgunluğunu arttırmak, genel görünümünüzün daha dengeli ve orantılı hale gelmesi ve kendinize olan güveninizin artması için yapılır. Göğsünüzün operasyonla alınması veya yaralanmaların ardından göğüs yapmanın gerektiği durumlarda da yine meme büyütme protezleri kullanılır.

Göğüs büyütme operasyonları ciddİ şekilde sarkmış göğüsleri düzeltmez. Eğer göğüslerinizin daha dolgun ve daha dik görünmesini istiyorsanız aynı zamanda göğüs dikleştirme operasyonu da geçirmeniz gerekir.  Göğüs dikleştirme operasyonu göğüs büyütme operasyonu ile birlikte yapılabildiği gibi ayrı olarak da yapılabilir. Bu konuda en doğru bilgi size doktorunuz tarafından verilebilir.

Göğüs büyütme operasyonu kişisel bir operasyondur. Dolayısıyla başkasını tatmin etmek için değil sadece kendiniz için yaptırmanız gerekir. Göğüs büyütme operasyonları ancak belirli şartlarda yapılabilir. Eğer fiziksel olarak sağlıklıysanız, gerçekçi beklentilere sahipseniz, göğüsleriniz gelişimini tamamladıysa, göğüslerinizin çok küçük olduğu düşüncesinden rahatsız oluyorsanız, hamilelik, kilo kaybı veya yaşlanma sebepleri yüzünden göğüsleriniz büyüklük ve hacimlerini kaybetmesinden rahatsız oluyorsanız, göğüsleriniz büyüklük ve hacim bakımından değişikliğe uğradıysa, göğüslerinizin biri veya her ikisi de normal gelişimini tamamlayamadıysa ciddi bir yaralanma veya göğüslerinizin alınması söz konusuysa göğüs büyütme operasyonu geçirebilirsiniz.

Göğüs büyütme operasyonunun başarısı ve güvenilirliği, büyük ölçüde kendinizi doktorunuza doğru şekilde ifade etmenizden geçer. Doktorunuz sizi gerekli konsiltasyona alır, sağlık durumunuz, istek ve yaşam tarzınızla ilgili sorular sorar. Siz bu sorulan sorulara ne kadar net cevaplar verirseniz geçireceğiniz operasyon, o kadar beklentileriniz doğrultusunda gerçekleşir. Sizin istek ve talepleriniz yanında doktorunuzun yapacağı sağlık muayenesi ve istiyeceği tahliller de sizin geçireceğiniz operasyonu doğrudan etkiler.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi