huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Memede Oluşan Sorunlar Operasyonla Düzeltilebilir

Meme dokusu ailesel kaynaklı olarak ya da zamanla değişim göstererek küçülebilir ya da sarkabilir. Bu durum bayanları oldukça rahatsız etmektedir. Dolgun ve dik göğüsler bütün bayanların istediği göğüs şeklidir. Ama çoğunlukla bazı sorunlar nedeni ile bu mümkün olmamaktadır. Bu nedenle cerrahi bir operasyonla düzeltme yapılabilmektedir. Küçük ve sarkık göğüslere geçici çözümler üretmek mümkündür. Destekleyici iç çamaşırı ile bir nebze de olsa düzgün görünüm sağlanabilir. Ama bazı durumlarda oluşan deformasyonun ilerlemesi sonucunda bu çözümlerde oluşan sorunu saklayamaz. Bu durum kadınların strese girmesine ve sosyal olarak kendine olan güveninin azalmasına neden olabilecek kadar ileri gidebilir.

Estetik görünüş bayanlar için çok önemlidir. Bu nedenle meme büyütme operasyonu memelerin küçük olması durumunda tercih edilmektedir. Bu operasyona karar verildiği gün hasta hastaneye yatarak ameliyat için hazırlanır. Operasyon ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Hastalar çoğunlukla ameliyat sonrası gün içinde taburcu edilir. Sadece meme büyütme operasyonlarında karşılaşılan bir sorun olan kapsül reaksiyonları ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunda meme de hafif sertlik ya da ağrı oluşumu görülebilir. Meme sorunları bayanlarda güvensizlik gibi problemlere neden olabileceği için dikkate alınmalıdır. Dolgun ve güzel göğüslere sahip olmaları bu durumun düzelmesini sağlayacaktır. Meme büyütme operasyonu gibi büyük göğüsler için meme küçültme operasyonu da uygulanabilir. Aşırı büyük göğüsler bel ve sırt ağrısına neden olacağı için küçülmesinde fayda vardır.

Meme büyütme fiyatları hastanın istediği operasyonun ekipmanlarına, doktora ve hastaneye bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle buna göre tercih yapılmasında fayda vardır. Kadınlar estetik güzelliğe oldukça fazla önem verdikleri için her türlü görüntü bozukluğu rahatsızlık vericidir. Bu rahatsızlıktan kurtulmanın bir yolunun olması oldukça iyi bir durumdur. Yapılan operasyonun sonucunda belirlenen zamanlarda kontrollere gitmek gerekir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi