huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme veya Göğüs Büyütme Ameliyatı

göğüs büyütme fiyatları

Meme dokusu altında oluşturulan boşluğa silikon implant yerleştirilmesi sonucu memenin hacim ve şekil olarak daha büyük ve estetik hale getirilmesi  işlemi olarak adlandırılan meme ve gögüs büyütme ameliyatı , meme derisinin gevşemiş ve meme ucunun sarkmış olduğu durumlarda meme toparlama işlemi ile birlikte yapılmaktadır.

Estetik operasyonlar içinde en çok tercih edilen ve en yüz güldürücü sonuçların alındığı yöntemlerden bir tanesi olarak gögüs büyütme , kadının beden algısını ve özgüvenini  çok olumlu olarak etkileyen ameliyatlar arasına girmiştir. En sık sorulan soruların başında gelen meme büyütme yaşı meme dokusunun gelişiminin tamamlandığı yaş olarak kabul edilen 18 yaş ve sonrasını göstermektedir. Buna ragmen özellikle ergenlik döneminde görülen bir memenin fazla geliştiği diğer memenin ise gelişmediği yani asimetrik memeli kişilerde bu durum psikolojik anlamda ciddi sorunlara sebebiyet vermesi,  psikolog görüşü alındıktan sonrada daha erken yaşlarda da yapılabilmektedir. Meme büyütmek için kullanılacak protezin belirlenmesinde ameliyat olacak kişinin meme ve gögüs yapısı , boyu , kilosu ve beden ölçüleri dikkate alınması gerekmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki uygun büyüklük, şekil ve kıvamda seçilip ,  yerleştirilen protezlerin dışarıdan ve dokunulduğunda da  anlaşılması mümkün değildir. Normal dışı , aşırı büyük meme görünümü elde edilmek isteniyorsa , ilk protez ameliyatı sonrası meme derisinin zamanla esnemesi ve genişlemesi beklenmekte ve meme büyütme işlemi her defasında daha büyük bir protez koymak koşulu ile birden fazla seansta yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatlarında  kullanılan meme protezlerinin dış kılıfı medikal silikondan yapılmış olup  protezin iç kısmında , ise tuzlu su veya alışkanlığı farklı derecelerde olan silikon jel bulunmaktadır. Ameliyat süresi kullanılan tekniğe gore ve yapılacak ameliyat türüne  gore 1-2 saat sürmektedir. Hasta ameliyattan birkaç saat sonara ayağa kalkabilmekte ve yemek yiyebilmektedir. Ilerleyen birkaç gün içerisinde meme gerçek boyutuna dönmeye başlamakta, takip eden aylarda meme derisi biraz daha gevşeyerek daha doğal bir görünüm almaktadır.  Ameliyat ücretlerine bakacak olursak devlet hastanelerinde 2000-3000 arası , üniversite hastanelerinde 3000-4000 arası , özel hastanalerde ise 4000-10000 arasında fiyatlarla bazende daha üstlere çıkabilmektedir.

 

 

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi