huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Operasyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme büyütme hakkında bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir nasıl yapıldığıdır. Meme büyütme günümüzde silikon ve yağ enjekte edilerek yapılan ameliyatlardandır. Göğüs ameliyatları bu noktada oldukça önem kazanmaktadır. Sağlıklı bir kadının göğüs bütünlüğünü bozan etkenler aşırı kilo alıp verme esnasında ya da zamanla zayıflayan meme dokusunun sarkmalara neden olması kaçınılmaz sondur. Silikon kullanılarak yapılan operasyonlarda meme dokusuna uygun kişinin talep ettiği göğüs tipi de göz önünde bulundurularak damla tipi ya da normal yuvarlak silikonlar kullanılmaktadır. Kısa boylu bayanların köprücük kemiğinden göğüs ucuna kadar olan mesafenin kısa olması nedeniyle bu kişilere yuvarlak silikonlar önerilmektedir.

Bayanlar doğumdan sonra özellikle de emziren anneler göğüslerindeki sarkmalardan şekil bozukluklarından yakınırlar. Göğüs estetiği günümüzde oldukça gelişmiş teknolojiyle yapılmaktadır.

Göğüslerin asimetrik olmayışı, aşırı kilo alıp vermelerde ve doğumdan sonra oluşan etkenlerle bayanların meme dokuları zamanla zayıflayarak yer çekiminin etkisine yenik düşmektedir. Göğüslerin şekil bozuklukları zaman içerisinde sarkık sönük göğüslerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle dünyanın her yerinde göğüs estetiği oldukça çok tercih edilmektedir. Meme büyütme veya küçültme ameliyatlarıyla bayanlar istedikleri göğüslere kavuşmaktadır.

Meme büyütme estetiği son yıllarda ülkemizde ciddi sayıda artış göstermiştir. Bunun nedeni iz bırakmayan ağrısız acısız meme büyütme ameliyatlarının ülkemizde başarılı bir şekilde yapılmasıdır. Ameliyat öncesinde hastanın yaşı, boyu, kilosu gibi fizik görünüşü estetik uzmanlarınca değerlendirilerek hastaya uygun büyüklükte göğüs tasarlanmaktadır. Gelişi güzel göğüs büyültme ameliyatı olmayacağı gibi küçültme ameliyatı da yapılmamalıdır. Deforme olan göğüslerin ameliyatla tekrar hayata döndürülmesi bayanların kendilerine olan güvenlerinin yerine gelmesini sağlayarak hayatta daha başarılı olmalarını sağlamaktadır. Kendine güvenen ve daha başarılı kadın olarak hayat içerisindeki konumunun farkına varmaktadır.

 

 

vaser liposuction vaser lipo