huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Gelişimi Ve Operasyon

Meme gelişimi kişiden kişiye değişkenlik göstereceği gibi, meme büyütme kişiden kişiye değişmektedir. Operasyon öncesi karar verilmeden, doktor hasta hakkında tespitte bulunuz ve ona göre bir işlem uygulamaya karar verir. Yaşam boyu kullanabileceği protez meme, sağlığı açısından ve dış görünüşü açısından da önemli olduğu için, doğru karar verilip, uygulama yapılır. Bu işlemleriniz için asla acele etmeyin.

Fiyat olarak ciddi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Özel muayenehane doktorlarıyla, hastanedeki meme cerrahları tarafından yapılacak işlem aynı gibi görünse de, meme büyütme fiyatı, buna bağlı mutlaka değişkenlik gösterecektir. Bunun sebebi de doktora verilecek para ve hastaneye verilecek paranın, birden fazla yere bölüştürülmesidir. Zaten hasta bu durumları göz önünde tutup ona göre bir harcama yapacağını bilip, hazırlıklarını bu yöne doğru yapmalıdır. Operasyon sonrası en az 6 ay kadar hastanın kendisini koruması gerekmektedir. Hassas bir süreç olan bu 6 ay, hastadan hastaya değişkenlik göstererek, 10 aya kadar da dikkat etmesi gerekebilir. Yani iyileşme süreci yaklaşık 1 sene gibi düşünülebilir. Hastanın bu süreçte kendisine mutlaka bakması günlük rutin bakımlarını da yapması gerekir. Bu süreçte kilosunu korumalıdır. Meme ilk başlarda şekil bakımından çok net anlaşılmaz ancak 1 senelik periyoda yayıldığında bu süreç, net bir biçimi oluşmuş olacaktır. Bu süreçte panik yapmamak ve kaygıya kapılmamak gerekir. Zamana bırakarak beklenmelidir. Sonuçta küçük gibi görünse de uzun soluklu bir operasyondur meme ameliyatları.

Sosyal ve psikolojik yaşamlarını etkileyen meme, kadınların operasyon sonrası kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacağından emin olabilirsiniz. Bu durumun da düzelmesi için yaklaşık 1 senelik periyoda değeceğini de söylemeden geçemiyoruz.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi