huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Estetiği Operasyonu Nasıl Olmalıdır?

Estetik ameliyat alanında en çok tercih edilen ameliyat türü özellikle kadınlara yönelik olan meme büyütme operasyonlarıdır.

Meme büyütme operasyonunun birçok şekli bulunmaktadır. Kadına kendi vücut ölçülerine en uygun olan silikon göğüs büyütme malzemesi seçilmelidir. Bu göğüs büyütme malzemeleri iki şekilde olmaktadır. İçi jel dolu meme örnekleri, diğeri de insan vücudu sıvısına benzer bir sıvı ile doldurulmuş olan bir serum çeşididir. Ameliyat esnasında bu tür büyütücü jellerden birkaç tane bulundurulması uygun olacaktır. Bu jellerden memede akma yapmayan ve kullanımı uygun olanları tercih edilmelidir. Ameliyat sırasında bu tür jeller istenilen büyüklüğün sağlanmasında doktora yardımcı olacaktır. İstenilen ölçü sağlanamazsa eklemeler yapmak mümkündür. Bu işlem sonunda hastanın doktorundan istediği ölçüler belirlendikten sonra gerçek orijinal silikon protez memeye takılır. Silikon memeler ameliyat yardımıyla hastanın meme dokusu altına veya göğüs duvarının altındaki kasa ya da doğrudan göğüs dokusunun altına yerleştirilmektedir. Bu tür meme ameliyatlarında en çok tercih edilen silikon yerleştirme yöntemi kas dokusunun altına yapılan yerleştirme işlemidir. Çünkü bu meme ameliyatlarının görüntüsü doğal olmaktadır. Kaslarda bulunan dokuların yoğunluğu silikonun daha fazla korunmasına ve uzun ömürlü olmasına sebep olacaktır. Ameliyatı yapmak için kas dokusunun altına bir kesik atılır. Bu kesikle açılan yer silikonun ebatlarından büyük olmak zorundadır. Memelerine protez taktıran kadınların kanser hastalığına tutulmaları arasında bir ilişki yoktur. Bu düşünce doğru bir düşünceyi yansıtmamaktadır. Bu durum beslenme ve genlerle ilgili bir durumdur. Bu tür meme protezleri kadınlar açısından son derece güvenlidir. Kadınlarda herhangi bir cilt alerjisine veya rahatsızlıklarına sebebiyet vermemektedir.

Kadınlar dış görünüşlerine büyük bir önem verdikleri için meme büyütme operasyonları onların hayatlarında ayrı bir önem taşımaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi