huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Estetiği Gerekli Midir?

Göğüsler kadınlar için güzellik ve özgüven unsurlarını bir arada belirleyen önemli bir durumdur. Ama bazı durumlardan dolayı kadınlar meme büyütme operasyonuna karar vermek zorunda kalmaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarının her kadın için farklı sebepleri vardır. Hamilelik dönemi, bebeklerin emzirilmesi, devamlı olarak kilo alıp verme, yaşın ilerlemesi durumlarında göğüsler küçülür, sarkma olabilir veya göğüslerde gelişme problemi yaşanabilir. Bu durumda küçülmüş olan meme, ameliyat ile büyütülmektedir. Bu büyütme olayı silikon protezler sayesinde olmaktadır. Bu silikon protezler kadının vücut yapısına uygun olarak seçilmelidir. Memeye takılan silikon protezler sayesinde memeler daha dolgun, daha iri ve daha estetik görünecektir. Bu tür işlem en uygun meme protezi seçilerek yapılmaktadır. Bu açıklamalara dayanarak meme büyütme olayını memenin dokusu altına veya kas katmanının altına yerleştirilen uygun meme protezleri ile memenin görünümünün büyütülmesi işlemi olarak tanımlayabiliriz. Bu tür ameliyatlara kadın tarafından karar verildikten sonra doktor tarafından yapılması gerek birtakım ön işler bulunmaktadır. Doktor ilk önce ameliyat yapacağı hastasının rutin bir meme kontrolünü yapacaktır. Göğüs kafesini kaplayan derinin yapısını, meme dokusunun durumunu, memenin küçüklüğünü, memenin sarkık olup olmadığını, memede herhangi bir kitlenin var olup olmadığını ve memenin ameliyata uygun olup olmadığı gibi soruların cevaplarını doktor almak zorundadır. Bu cevaplar olumlu olursa doktor ameliyata onay verecektir ve diğer aşamalara geçilecektir. Doktor kendisine gelen hastaların isteklerini ve beklentilerini çok iyi anlamalıdır. Hastanın nasıl bir meme büyüklüğü istediğini öğrenmelidir. Yapacağı ameliyat için kadınların göğüs ölçülerini bizzat kendisi de almalıdır.

Her kadın vücudunun özellikle de göğüslerinin mükemmel olmasını ister. Bundan dolayıdır ki yaşı ne olursa olsun kadınlar bu tür meme büyütme ameliyatlarını her zaman tercih etmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi