huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütmeden Sonra Bilmeniz Gerekenler

Meme büyütme ameliyatı ve sonrası

Meme büyütmeden sonra bilmeniz gerekenler meme estetiği olmadan önce göğüs estetiği denilince sadece, meme büyütme operasyonları akla geliyor, oysaki hastanın meme dokusu öncelikli olarak incelenmeli, sarkıklığının, boyutu veya olası diğer problemleri anlaşıldıktan sonra, hangi uygulamanın yapılması gerektiği planlanmalıdır.  Silikon implant takarak, sarkmış ve form kaybı yaşayan bir göğüs, dikleştirmek ve doğal bir forma sokmak bazen mümkün olmamaktadır.  Aynı operasyon içinde, meme dikleştirme ve sonrasında meme implantı da yerleştirilerek istenilen forma kavuşturulur, bu sebeple hastaların her şeyden evvel, meme dokularındaki asıl sorunun ne olduğunu bilmeleri ile olmaktadır. Bunun içinde araştırmalar yaptıktan sonra uygun buldukları bir estetik cerraha muayene olmaları gereklidir.

İlk olarak istemelisiniz

Kendinden emin bir duruşun iyileşme dönemine bile katkı sağlamaktadır.  Meme operasyonu yaptırmadan evvel öncelikli estetik operasyonlar kişisel tercih olduğu bilinmelidir.  Meme büyütmeden sonra bilmeniz gerekenler eşiniz veya çevrenizdekilerin istemesi ve kesinlikle kafanızda soru işaretleri bırakan uygulamalara sıcak bakılmıyor. Eğer göğüslerinizin formundan memnun değilseniz ve bunu gerçekten istiyorsanız yaptırmalısınız.  Doktorunuzun aksini söylemedikçe memelerinize herhangi bir masaj yapmanıza gerek yoktur. Zamanı geldiğinde gerekli ise size söylenilecektir. Arabanın ise ne zaman kendinizi kullanabilecek durumda hissederseniz o zaman kullanabileceksiniz. Spor ise ne zaman kendinizi spor yapacak durumda hissederseniz. Yatış pozisyonunda ise hangi pozisyonda rahatsanız o pozisyonda yatabilirsiniz.

Nasıl yapıldığı hakkında soru sorarken çekilmeli mi?

Doktor ve hasta arasındaki diyaloğun önemi oldukça fazladır. Kararınızı verdikten sonra doktorunuza ne istediğinizi doğru bir şekilde söylemelisiniz. Muayene olduktan sonra, istekleriniz ve doktorunuzun önerileri birleşince ortaya meme operasyonunuzun yapılacağı ortaya çıkacaktır.  Eğer göğüslerinizde sarkma varsa, ek operasyonlar önerilebilir, göğüsleriniz çok büyükse, meme küçültme önerilebilmektedir. Meme büyütmeden sonra bilmeniz gerekenler doktorunuz eğer uygun bir profile sahipseniz, size sadece yağ enjeksiyonu ile istediğiniz formu sağlayabileceğini söyleyebilirsiniz. İşte bu aşamada doktorunuza aklınıza takılan her soruyu sormaktan çekinmemelisiniz. İyileşme dönemi ayrıntılarını, kullanmanız gereken ilaçların, ne zaman sosyal hayatınıza geri dönüş yapılabileceği, sormanız ve net cevapları almanız gerekir.

vaser liposuction vaser lipo