huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütmede Önemli Etkenler

Pek çok bayan göğüslerinde küçüklük sorunu yaşaması ile birlikte hayatlarının pek çok alanında negatif düşüncelere kapılmakta ve bu duruma bağlı olarak ta pek çok konuda geri durmakta çeşitli sosyal ilişkilerinde de sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu negatif etkiler göz önünde bulundurulduğunda göğüs ameliyatı ve operasyonlarının bayanlar için ne denli önemli olduğu ortaya çıkmakta ve görülmektedir. Özellikle son yıllarda tıp alanında pek çok göğüs ameliyatı ve işlemlerinde gelişme sağlandığı göz önünde bulundurulduğunda, artık bayanların göğüs sorunlarında çekinmeden davranmaları ve gerekli gördükleri halde kontrollerini yaptırmaları gerekmektedir. Genel olarak bayanların yakındıkları ve tek bir estetik ameliyat operasyonu ile çoğu zaman olumlu sonuçlar alınabilen göğüslerin küçük olması sorunu, pek çok etkene bağlı olarak kişilerde görülebilmektedir.

Göğüs büyütme işlemleri öncesinde ise yine bu etkenler teşhis edilerek göz önünde bulundurulur ve bu doğrultuda kişinin yeni ve uygun boyutlarda göğüslere kavuşması için adımlar atılır. Bu adımlardan başlıca olanları da yine kişinin göğüslerinin fiziksel özellikleri ve bu özellikler doğrultusunda yapılacak teşhisler sonucunda kişinin estetik operasyon için ne kadar uygun olduğunun kararlaştırılması aşamasıdır. Bu aşamada da yine en önemli konu ve üzerinde durulan özellikle göğüslerin sarkıklığıdır. Hem sarkıklık hem de göğüs küçüklüğü problemleri bulunan kişiler de normal meme büyütme ameliyat işlemleri ve tedavi işlemlerinin yanı sıra; göğüs dikleştirme işlemlerinin de uygulanması gerekebilmektedir.

Meme büyütme işlemlerinde en büyük etkenlerin bu aşama göğüsün yine fiziksel özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kişinin öncelikle bir uzmana görünmesi ve göğüs büyütme operasyonu için ne kadar uygun olduğunu öğrenmesi yararına olacaktır.  Bununla birlikte göğüs büyütme işlemleri adım adım başlatılır ve en geç 1-2 hafta içerisinde kişi normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi