huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme – Göğüs Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı nasıl yapılır?

meme büyütmeGöğüs yada Meme büyütme estetik ameliyatı, en sağlıklı ve kalıcı olarak silikon jel göğüs protezi ile yapılabilir. Göğüs büyütme konusunda yapılan estetik ameliyatlar son yıllarda artış göstermiştir. Bunda sanıyorum bayan hastaların internetten daha çok bilgi alabilmeleri rol oynamaktadır.

Göğüs, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir ve küçük olması durumunda silikon protezle göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir. Her kadın, estetik olarak güzel görünümlü göğüs lere sahip olmak ister. Göğüslerin tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da doğumdan sonra kilo verme sonucu, göğüsler küçülebilir estetik görünümü bozulabilir ya da biraz sarkabilir. Bu durumu düzeltmek, göğüs büyütme için en geçerli ve kalıcı uygulama silikon jel protezleri ile göğüs büyütme estetik ameliyatı ile yapılabilir. Bu gibi durumlarda göğüs büyültme ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü göğüsler oluşturmak mümkündür. Göğüs büyütme en kolay ve kalıcı olarak silikon meme protezi ile yapılabilir.

Meme büyütme ameliyatının haricinde meme büyütme yöntemi var mıdır?

Meme büyütme konusunda en çok sorulan sorulardan biri de meme protezi ya da ameliyat dışında daha basit bir yöntem olup olmadığıdır. Günümüzde uygulanan ve kesin sonuç alınan tek geçerli göğüs büyütme yöntemi göğüs protezi kullanılarak göğüs büyütmektir. Bu amaçla özellikle birtakım ilaçlar, kremler kullanılmasını kesinlikle önermiyorum. Paranızı boşuna harcamış olursunuz. Meme göğüs büyütme amacıyla kullanılan ilaçlar nekadar doğal oldukları iddia edilse de, genellikle hormon içermektedir. İlaç kullanıldığı sürede bir miktar göğüs büyütme sağlasa dahi, ilaç bırakılınca meme eski haline dönmektedir. Ayrıca bu ilaçların vücut hormon dengesini bozabilme olasılığı yanında yan etkileri olabilir, hatta kanser oluşturabilir. Bunun dışında çok nadir uygulanan yağ enjeksiyonları ise, çok sınırlı bir büyüme sağlayabilir ve bir süre sonra aktarılan yağ tamamen eriyebilir yani kalıcı sonuç sağlanamaz. Fazla miktarda yağ enjeksiyonu yapıldığında ise iltihaplanma riski yüksektir.

Göğüs Protezinin Amacı Meme Büyütme Olmalıdır…

Göğüs protezi kullanımında esas amaç göğüs büyütme olmalıdır. Sadece sarkmayı düzeltmek amacıyla silikon jel göğüs protezi kullanılması hatalı olur. Ancak protez yardımıyla meme göğüs büyütme ile çok hafif derecede sarkma olan memelerde bir miktar dikleşme etkisi olabilir. Ancak bu etki kısıtlıdır.

Dolgunluğunu yitirmiş, gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memelere, tek başına silikon protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında göğüs şeklinde yeterli dikleştirme sağlanamayabilir. Bu durumda ek olarak uygun yerlerden deri fazlalıkları çıkarılarak göğüs başı olması gereken daha üst seviyeye çıkarılarak göğüs dikleştirme işlemi de yapılabilir. Bu uygulamada ise sadece silikon meme protezi konmasına göre daha fazla iz kalacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı nasıl bir ameliyattır?

Göğüs – meme büyütme ameliyatı ya da göğüs estetiği kısaca, meme dokusu arkasında hazırlanan cebe silikon jel meme büyütme protezi yerleştirilmesinden ibarettir. Ancak her cerrahi işlem gibi bu ameliyatın da dikkat edilmesi gereken özellikleri vardır. Örneğin konulan protezlerin meme başı ve halkasını ortalaması gerekir. En sık yapılan hatalardan biri de protezlerin olması gerekenden daha yukarıya konmasıdır. Bu durumda meme başları aşağı doğru bakar ve çok çirkin bir görüntü oluşur. Bunu önlemek için ameliyat öncesinde çok iyi bir planlama yapılmalı, ameliyat sırasında protezlerin seviyeleri kontrol edilmelidir.

Protezin yerleştirilmesi için hazırlanacak olan cebin uygun genişlikte olması diğer önemli bir konudur. Gereğinden daha dar hazırlanan bir cep, protezi sıkıştırarak katlanmaya sebep olabilir. Bu durumda memenin şekli bozulacak doğal olmayan bir görüntü oluşacaktır. Uygun olan, protez çapına göre biraz daha geniş olan, protezin rahatça yerleşebileceği bir cep hazırlanmasıdır. Cebin çok sıkı, dar, ya da çok geniş hazırlanması durumunda kapsül kontraktürü denilen hiç istemediğimiz durum oluşabilir.

Meme ne kadar büyütülmelidir?

Meme büyütme oranı, kişinin arzusu, mevcut memenin durumu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Bunun için en sık kullanılan boyuttaki örnek göğüs protezi hastanın göğüsü üzerine yerleştirilip dolgusuz bir sütyen taktırılır. Hasta ayna karşısında görünümüne bakarak fikrini söyler. Buna göre konulacak protezin ortalama değeri saptanır. Bu değerin kesin olmadığı, göğüs derisinin esnekliğine göre ameliyatta bu değerin altında ya da üstünde bir protez kullanılma olasılığı hastaya anlatılmalıdır. Ayrıca, ameliyat sırasında önceden kararlaştırılandan farklı bir protez kullanılması durumunda en fazla hangi hacimde protez kullanılabileceği konusunda hasta ile görüşülerek onayı alınmalıdır. Kullanılacak kesin protez ölçüsü, ameliyat sırasında belirlenecektir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi