huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme ve Sonrası

                Pek çok bayanı düşündüren konulardan birisi olan çeşitli göğüs problemleri, artık aşılması güç bir sorun halinden çıkmış ilerleyen tıp alanı sayesinde pek çok göğüs hastalıklarının hızla ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilmesi gayet mümkün bir hale gelmiştir. Bu nedenle şayet gerekiyorsa düzenli olarak göğüs kontrolü yaptırılmalı ve gerektirdiği takdirde erken müdahale ile göğüs sorunlarının üzerinden gelmek gerekmektedir. Pek çok göğüs sorunu yine pek çok etkene bağlı olarak zamanla ortaya çıkabildiği gibi genetik olarak doğuştan kişide var olan bir sorun da olabilmektedir. Bu durumun belirlenmesi ve sonrasında yapılacak müdahale ile kişinin sağlıklı bir hayata kavuşması gayet mümkündür. Belli başlı göğüs sorunları arasında en çok dikkat çeken ve tek bir estetik müdahale ile çoğu zaman üstesinden gelinebilen küçük göğüsler sorunu, artık aşılabilir bir sorun olmuştur.

Bayanların en önemli özelliklerinden olan göğüslerin, küçük olması sorunu kişinin sosyal hayatı da dâhil olmak üzere pek çok konuda olumsuz bir şekilde etkilenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle bayanlar için bu sorunun üstesinden gelinmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Meme büyütme için yapılacak uzmana başvurudan sonrasında operasyonun yapılacağı kişide, operasyon öncesi çeşitli göğüs incelemesi yapılır. Bununla birlikte kişinin operasyon için ne kadar uygun olduğu analiz edilir. Göğüslerin incelenmesi aşamasında uzman ile birlikte yeni göğüs büyüklüğü de analiz edilir ve kişinin boy, kilo gibi pek çok fiziksel özelliklerine bağlı olarak en uygun göğüs ölçüsü belirlenerek, operasyona adım adım başlanır.

Göğüs büyütme işlemleri yaklaşık olarak 1-2 saatlik estetik operasyonla gerçekleştirilir ve kişinin 1-2 gün hastanede kalması gerekebilir. Yatılı kalma durumundan sonra ise ilk bir kaç gün ağrı kesici tabletler kullanması da gerekebilir. En geç 1-2 hafta içerisinde ise kişi dikişlerden yavaş yavaş kurtularak normal hayatına geri dönebilir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi