huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme ve Şekillendirme

Meme büyütme ameliyatı, memenin boyutunu ve şeklini değiştiren cerrahi bir işlemdir. Memelerinin çok daha büyük olduğunu düşünen kadınlarda, doğuştan ya da edimsel nedenlerle tek taraflı meme gelişim bozukluğu olan kadınlarda, meme kanseri cerrahisi sonrası meme büyütme ameliyatları yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı güzelleştirmenin yanında insanın kendine olan güvenini artırarak iadelinizdeki görüntüye sahip olmanızı sağlamaktadır. Bu tür ameliyatlar için en uygun kişiler görünümleriyle mükemmelleşmeyi istemeyen sadece düzelme isteyen hastalardır. Meme büyütme ameliyatları çoğunlukla memeleri büyütmek amacıyla uygulansa da bazen asimetrik memelerde meme boyutları arasındaki farkı gidermek ve hatta kanser ameliyattı sonrası yeniden meme oluşturmak amacıyla kalıcı yada şişirilebilen protezlerin kullanılması ile ya da kendi yağınızdan hazırlanan kök hücre ve yağdan oluşan karışımların size enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Bu  uygulama vücudunuzda bulunan iki karın yanları ,bacak içi karın-basen gibi bölgelerde bulunan yağlar liposuction ile alınarak özel santrifüj cihazlarından steril ortamlarda geçirilmesini takiben meme içine enjekte  edilerek kısa kesi içermeyen bir süreçten oluşmaktadır. Kök hücre teknolojisindeki gelişme sonrasında sizden elde edilen yağların hazırlanmasını takiben enjekte edildiği bölgede kalıcı olabilmesi birçok faktöre bağlı olmaktadır. Bu takiben angiogenetik denilen damarlanmayı artırıcı onarıcı kök hücreler yağa dönüşme potansiyeli olan mezenkimal kök hücreler bu ekilen yağların o bölgede yaşamasını artıran en önemli gelişme olarak yerini almaktadır.

Bugün dünyada gittikçe artan oranda yağ ile meme büyütme ameliyatları yapılmakta olup tercihen kök hücre içeren yağ enjeksiyon tekniklerini tercih etmektedirler. Bu işlem sadece meme büyütme değil aynı zamanda kanser nedeniyle memesini kaybeden hastalar için de iyi bir rekonstrüksiyon seçeneği durumuna gelmektedir. Günümüzde tekniğe uygun olarak hazırlanan yağlar ile meme büyütmede meme dokusunda hasar oluşması söz konusu olmayıp ekim yerleri meme dokusu ile ilişkili olmayıp meme bezlerinin çevresine uygulama yapılmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi