huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme ve Meme Estetiği

Ülkemizde ve dünyada en çok ilgi gören estetik burun estetiği ve göğüs büyütmedir. Memeler kadınlar için vücudun çok önemli birer parçasıdır ve kadınlık simgesidir. Bu yüzden bütün kadınlar memelerine büyük önem verirler.

Meme büyütme estetik operasyonu günümüzde iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi meme dokusunun altına yerleştirilen implant veya protez olarak adlandırılan doğal malzelemerden elde edilmiş silikonlardır. İkincisi ise son zamanlarda ortaya çıkan ve gittikçe popülerleşen vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ dokusu ile meme büyütmedir. Her ikisi de gayet sağlıklı yöntemlerdir ve uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. İmplant yöntemi çok gelişmiş bir yöntemdir ve en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Artık doğal kadın memesi şeklinde silikonlar üretilebilmekte ve doğal memeden farkı olmayan silikonlar memelere takılabilmektedir. Meme büyütme işlemi birkaç farklı yoldan yapılabilir. Bunlar; göğüs kası altından ya da göğüs kası üstünden, meme başı çevresinden ve koltukaltından yapılan işlemlerdir. Bunlardan birisini tercih etmek vücut yapısına veya kişisel tercihlere bağlıdır. Doktorla yapılan görüşme sonucu hangi yolun kullanılacağı kararlaştırılır ve meme büyütme işlemi bu şekilde yapılır. Meme büyütme ameliyatı çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Ameliyatta genel anestezi veya bölgesel anestezi kullanılmaktadır. Meme büyütme  ameliyatı yaklaşık 1.5-2 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra pek fazla ağrı olmayacağı için ağrı kesici almaya gerek olmayacaktır. Fakat yine de bazı kişilerde ağrı olabilmekte ve ağrısı olan kişilere basit ağrı kesiciler kullanması tavsiye edilmektedir. Ayrıca meme büyütme ameliyatından sonra belirli bir süre özel yapım olan sütyenler kullanılmalıdır. Bunun süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Meme büyütme fiyatları takılan silikonun cinsine ve büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Doktorlarla görüşülerek göğüs büyütme fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olunabilir.

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi