huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Operasyonu

Silikon protezle göğüs büyütme operasyonu uzun süreli kalıcı, maliyeti düşük ve diğer seçeneklere göre sorunsuz bir yöntemdir. Bu yöntemin dışında dolgu, yağ enjeksiyonu, kök hücre tedavisi, bel yanındaki yağ kitlesinin mikrocerrahi yöntemiyle taşınması gibi yöntemler de vardır.

Silikon yöntemi çok uzun yıllardır plastik cerrahlar tarafından vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılmaktadır. Ayrıca silikon protez vücuda uyum sağlayan bir maddedir. Sıvı silikon hariç, Silikon protezin kansere neden olduğu, vücutta birikme ve zehirleme yaptığı yönünde herhangi bir bilimsel bulgu yoktur. Sıvı silikon uygulaması, vücutta ciddi şekilde reaksiyonlara yol açtığı için uzun yıllardır göğüs büyütme yöntemleri arasına kullanılmamaktadır. Silikon protezin son zamanlarda çeşitliliği de artmıştır. Her doktorun yapmaya alışık olduğu protez çeşidi kişiden kişiye farklılık gösterir. Örneğin; yüzey olarak düz ve pütürlü, içerik olarak serum ve kohesiv jel dolgulu, şekil olarak da anatomik ve yuvarlak protez tipleri vardır.

Uygulanan silikon protez hastanın boyuna, kilosuna, göğüs çapına göre değişiklik gösterdiği için önemlidir. Ameliyat izi ise göğüs başında, göğüs katlantı çizgisinde ve koltuk altında olabilmektedir. Ve silikon protez genellikle problemsiz bir ameliyattır.

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi