huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme büyütme operasyonu ile ilgili bilgiler

meme büyütme

Meme büyütme operasyonu hakkında bilgiler

Meme kadınlar açısından kadınlık göstergesi olarak oldukça fazla ilgi çeken bir organdır. Bazen ailesel ya da dış etkenler nedeni ile zamanla göğüs yapısında bozukluklar olabilir. Memelerde küçük boyutlar istenmeyen durumlar yaratır. Dolgun ve iri göğüsler estetik açıdan oldukça fazla istenilen bir durumdur. Bu nedenle meme büyütme ve göğüs büyütme ile büyük memelere sahip olmak artık bir operasyonla mümkündür. Meme büyütme operasyonu herhangi bir sorun olmadığı sürece 18 yaşının dolması ile yapılabilmektedir. Meme büyütme operasyonu cerrahi bir işlemdir. Oldukça fazla tercih edilen bir estetik ameliyattır. Bayanlar için dolgun ve dik göğüsler oldukça fazla ilgi görmekte ve kişinin kendisine olan güvenini arttırmaktadır.

Meme büyütme ve göğüs büyütme işleminde kullanılan silikon göğüs şeklinde yuvarlak ya da damla şeklinde olabilir. Üst kısımları tırtıllı bir yapıya sahip olacak şekilde yapılmaktadırlar. Operasyon yaklaşık olarak 1-1,5 saat kadar sürebilir. Genel anestezi uygulanarak yapılan bir ameliyattır. Operasyon üç şekilde yapılmaktadır. Meme ucuna, koltuk altına ve meme altı kıvrımına yapılacak şekillerde tercih edilebilir. Operasyon sonrasında istenilen büyüklükte göğüslere kavuşmanın yanı sıra daha estetik bir vücut hattına sahip olmanın verdiği güvenle hasta kendisini daha iyi hissedecektir. Yapılacak operasyon hastanın vücut yapısına uygun olacak şekilde karar verilerek yapılır. Vücuda uygun olacak estetik operasyon ile yapıldığı anlaşılmayacak şekilde olması hasta açısından daha iyi sonuçlar verecektir. Ameliyat sonrasında çok fazla belirgin bir iz kalmaması operasyonun doğru şekilde yapıldığını gösterir.

Meme büyütme ve göğüs büyütme operasyonu sonrasında 1-2 gün içinde hasta ayağa kalkabilir. Ağrıların büyük bölümünü ağrı kesiciler sayesinde hissetmeden iyileşme sürecine devam edilir. Memelerdeki şişlikler 3-5 hafta içinde ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrası ilk 6 hafta zorlayıcı kas hareketlerinden kaçınmak gerekir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi