huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Operasyonu İçin Önemli Kriterler

Son yıllarda oldukça fazla ilgi ve istek gören cerrahi operasyonlardan birisi de göğüs büyütme operasyonudur. Göğüsler özellikle bir bayanın en önemli fiziksel özelliği olduğundan dolayı, göğüste ortaya çıkacak ya da çıkmış olan bir sorun ya da hastalık en başta kişinin psikolojisi negatif yönde etkilemekte bununla birlikte; sosyal hayatında da pek çok negatif etki etmektedir. Bu nedenle göğüs hastalıklarının ya da sorunlarının önceden farkına varılması ve teşhisinin koyulması, o hastalığın daha hızlı ve daha ufak çaplı operasyonlar ile önlenmesi mümkün olacaktır. Bu konuda bayanların dikkatli olmaları ve gerekli gördükleri takdirde göğüs kontrollerini yapmaları gerekmektedir. Bayanların genel olarak şikayet ettikleri bir diğer önemli göğüs problemi ise göğüslerin küçüklüğüdür.

Göğüslerin küçük olması pek çok etkene bağlı olarak zamanla oluşabilmesi ile birlikte; genetik olarak bazı etkenlere bağlı olarak da kişilerde (bayanlarda)  görülebilen rahatsızlıktır. Bu nedenle tıp alanında da bu yönde oldukça fazla çalışmalar yürütülmekle birlikte göğüs küçüklüğü sorunun aşılmasında pek çok yöntem son yıllarda göğüslerine durumuna ve uygunluk kriterlerine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Fakat her şeyden önce göğüslerin küçük olma sebep teşhisinin doğru bir şekilde uzman tarafından konulması ve bu doğrultuda en uygun tedavi ve estetik operasyonu gerçekleştirmesi gerekir.  Göğüs büyütme operasyonu öncesinde adayın göğüslerinin operasyonun uygulanışına uygun olup olmadığı tespit edilir. Bu aşamada da özellikle göğüste sarkma olup olmadığı göz önünde bulundurulur.

Göğsünde sarkma olmayan hastalarda meme büyütme operasyonu uygulanmaya müsaittir. Bu nedenle öncelikle uzmanın bu teşhisi koyması gerekmekte sonrasında göğüs için tercih edilecek büyütülme ölçü ve oranları birlikte belirlenir.  Son yıllarda oldukça fazla uygulanan operasyonlardan birisi olan göğüs büyütme de pek çok kez olumlu sonuçlar vermektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi