huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Operasyonu Hakkında

Göğüs estetiği Dünya’da en yaygın olarak tercih edilen estetik operasyonudur. Meme ameliyatları memedeki bozuklukları düzeltmek için yapılan ameliyatlardır. Bayanlar vücutlarında en çok dikkat çeken kısımlarını daha güzel hale getirmek için operasyon yaptırmaktadır. Meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme gibi operasyonlar uygulanmaktadır. Kadınlar meme estetiğini hamilelik sonrası meme hacmindeki değişikliği düzelttirmek, göğüsler arasındaki farklılığı düzelttirme veya kanser sonrası alınan meme operasyonlarında daha çok tercih etmektedir. Meme estetiği operasyonları genel anestezi altında hastane şartlarında gerçekleştirilir. Operasyon sonrası bir ya da iki gün ağrılı geçebilir. Operasyon sonrasında takılan bandajlar 2. Ya da 3. Gün çıkartılır. Göğüslerde ağrı ve şişlik olabilir. İlk altı hafta his kaybı yaşanabilir. Ameliyatın ertesi günü hasta ayağa kalkabilir. İlk altı hafta boyunca göğüslere nazik davranılmalı ve ağır iş yapılmamalıdır.

Özellikle devamlı kilo alıp verme ve emzirme dönemi sonucunda oluşan sarkma durumlarında ve dolgunlukta yetersizliği düzeltmek için meme dikleştirme operasyonu yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Operasyon sonrası iyileşme dönemi 15 sürmektedir. Ameliyat sonrası bir ya da iki gün içinde hasta taburcu edilir. Bu iki ameliyat aynı anda istenilmesi durumunda yapılabilir. hastanın şikayetleri bu doğrultu da ise doktor kontrolü sonrasında karar verilmesi durumunda iki ameliyat aynı anda yapılarak daha düzgün ve büyük bir göğse sahip olunabilir. Meme büyütme işleminde kullanılan protezler hasta ve doktor arasında ameliyat öncesinde hastanın meme yapısına, şekline, kilosuna ve boyuna göre karar verilir.

Meme büyütme ameliyatları sonrasında en riskli durum kanamadır. Kanamanın olması durumunda tekrar ameliyat söz konusu olacağı için ameliyat sonrası bu duruma dikkat etmek gerekir. Meme büyütme fiyatları her hastane ve doktorun yapmış olduğu ameliyat sayısına göre değişiklik gösterebilir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi