huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme büyütme operasyonu

Meme büyütme operasyonu nedir?

Kadınlar için estetik denilince akla ilk gelen operasyonlardan biride meme büyütme ve göğüs büyütme işlemidir. Vücut yapısına göre küçük boyutlarda olan göğüslerde uygulanan bir işlemdir. Hamilelik sonrasında ya da hızlı kilo alıp verme sonucunda tercih edilebilmektedir. Meme büyütme operasyonu ile birlikte sarkan göğüslerde kaldırma işlemine yapılabilmektedir. Meme büyütme operasyonu öncesinde doktordan doğru şekilde bütün bilgiler alınmalıdır. Üç farklı şekilde memeye yerleştirilen silikonlar sayesinde istenilen büyüklükte dolgun göğüslere sahip olunur. Meme büyütme işlemi sonrasında bebek emzirmede sorun yaşanmaz. Doğum yapılması sonrasında operasyon geçirmiş bayanlarda bebeklerini rahatlıkla emzirebilir.

 

Meme büyütme ve göğüs büyütme işlemi doktor kontrolünde yapılan bir operasyondur. Daha çok genel anestezi ile yapılmaktadır. Hastanın ameliyat sırasında kendini tedirgin hissetmemesi için bu yöntem kullanılmaktadır. Hastanın hastanede kalmadan tabucu edilebilmesi söz konusudur. Hasta kısa sürede günlük hayatına dönebilir. Sadece bazı durumlara dikkat etmesi gerekir. Ameliyat sonrasında ağır kaldırmadan ve kasları zorlayıcı hareketlerde bulunmadan 2 gün içinde iş yaşantısına devam edebilir. Ameliyat sonrasında doktor kontrollerini aksatmadan gidilmelidir. Böylece olası bazı risk durumları ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrasında ağrı kesici kullanılması nedeni ile hasta hafif ağrılar hissedecektir. Göğüs büyütme operasyonu bayanlarda emzirmeye engel bir durum oluşturmayacağı içinde rahatlıkla tercih edilmektedir. Silikonlar herhangi bir sorun oluşmadığı sürece değiştirilme gereği duyulmadan yıllarca kullanılabilmektedir. Olası farklı bir durumda ameliyat ile değiştirilmesi durumu düşünülebilir. Göğüslere farklı bir işlem uygulanması düşünüldüğü zamanda silikonların değiştirilmesi düşünülebilir.

 

Meme büyütme ve göğüs büyütme operasyonu sonucunda hasta bir süre şişkin göğüslerle yaşadıktan sonra göğüsler normal belirlenen boyutlara kadar inecektir. Böylece hasta normal göğüslerine kavuşarak yaşantısına devam edebilir. Operasyon sonrasında kanama, enfeksiyon gibi durumlar söz konusu olduğunda mutlaka kendi doktorunuza danışın.

 

vaser liposuction vaser lipo