huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Operasyonu

Meme büyütme operasyonu hakkında bilinmesi gerekenler

Günümüzde çoğu kadının sıklıkla gerçekleştirdiği estetik operasyonlardan olan göğüs büyütme ameliyatı kadınların daha dolgun ve ölçülü göğüslere sahip olmasını ve dilediği görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Kişisel görüntülerine oldukça önem veren kadınlar bu estetik operasyonlar ile kendilerine daha çok güvenmekte ve sosyal yaşamlarını ona göre şekillendirmektedirler. Kendine güveni olmayan ya da az olan kadınlar kişisel görünümlerindeki bu değişimle daha dikkat çekici ve hoş bir görüntüye sahip olduklarından kendilerini çekingen ve güvensiz hallerinden arındırmakta ve yeni bir yaşam çizgisi belirleyebilmektedirler.

Meme büyütme işlemini gerçekleştiren kadınlar artık yeni bir görüntüye sahip olmaktadır. Fakat her ameliyat sonrasında olduğu gibi bu ameliyat akabinde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Vücuttaki en hassas ve dikkat edilmesi gereken organlardan olan göğüsler ameliyat sırasında ve sonrasında belirli işlemlerden geçtiği için titizlik gösterilmesi önemli hususlardan olmaktadır. Kadınların ameliyat sonrasında, iyileşme süreci içerisine girdikleri andan itibaren özellikle birkaç gün kollarını çok hareket ettirmemeleri gerekmektedir. Ağır kaldırmamaları, kaslarını zorlayacak işler yapmamaları ve yükseğe uzanmamaları dikişlerin iyileşmesi çabuk için yardımcı olmaktadır. Ayrıca yine iyileşme sürecinde ve sonrasında göğüslerin her zaman temiz tutulması da büyük yarar sağlamaktadır. Ameliyatı gerçekleştiren doktorun vermiş olduğu ilaçlar ve kremler tam zamanlı olarak kullanılmalıdır. Yine düzenli beslenmek, sık sık yürüyüş yapmak ve bol su tüketmek gerekmektedir.

Genetik yollar nedeni ile ya da doğum veya kilo kaybı yüzünden istemediğiniz görüntüye sebebiyet veren göğüslerinizi göğüs büyütme ameliyatları ve gelişmiş teknoloji ile dilediğiniz görüntüye kavuşturabilmeniz mümkün olmaktadır. Tek yapmanız gereken doğru doktor seçimidir. Operasyon sonrasında da göğüslerinize göstermiş olduğunuz özenli bakım ile aradığınız ve aynada görmek istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Her şey sizin ve hekiminizin ellerinde…

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi