huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Operasyonu

Pek çok bayanın oldukça fazlaca tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olarak söyleyebileceğiniz meme büyütme operasyonu, çoğunlukla başarılı sonuçlar vermektedir. Fakat bu başarılı sonuçların elde edilmesinde de hem hastanın göğüs küçüklüğünün sebebinin doğru bir şekilde tespit ve teşhis edilmesinin hem de tedavi yönteminin doğru bir şekilde uygulanmasının da oldukça önemli bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle bu gibi göğüs sorunlarında her zaman için doğru ve zamanında erken bir teşhisin yapılmasının, tedavinin ve operasyonun başarılıyla sonuçlanabilmesi adına oldukça önemli ve etkili bir rolü olduğunu görebiliriz. Bu nedenle pek çok tedavi ve operasyonlarda da olduğu gibi göğüs büyütme operasyonunda da belli başlı kriterlere dikkat etmek ve hastanın da buna göre davranması gerekmektedir.

Göğüs büyütme operasyonu öncesinde büyütülecek göğüslerde sarkma olup olmadığı ve hangi ölçülerde ne kadar ne yönde büyütülmesi gerektiği konusunda da gerekli incelemeler yapılır ve doğru teşhisler koyularak, gerekli tedavi ve operasyonlar uygulanmaya başlanır. Bunun için de göğüste eğer sarkma varsa göğüs büyütme operasyonunun yanı sıra göğüs dikleştirme işlemlerinin de uygulanması gerekmektedir. Memede sarkma problemi ise pek çok etkene bağlı olarak zaman içerisinde kişide ortaya çıkabilmektedir. Bu etkenleri kısaca değinmek gerekirse; kilo alıp vermek, düzeysiz beslenme ve daha pek çok etken göğüslerin zamanla sarkmasına neden olabilmektedir.

Göğüs büyütme operasyonunda dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli unsurda; göğüs ölçülerinin kişinin fiziksel ölçülerine göre doğru bir şekilde belirlenmesidir.  Bu işlemlerde genelde hasta ile uzman birlikte değerlendirme ve inceleme yaparlar. Sonuç olarak kişinin boyu, kilosu ve fiziksel özelliklerine en uygun bir şekilde göğüsün büyütüleceği ölçü belirlenerek operasyon veya tedavi için gerekli adımlar atılmaya başlanabilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi