huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu, küçük göğüslü kadınların başvurduğu ve sıkça yaptırılan bir operasyondur. Büyütme operasyonuna çok sık yapılan bir ameliyat olur, çok normal karşılaşılan bir durumdur. Meme Büyütme, hastanın uygun ölçülerine sahip olması için doktor tarafından gerekli tespitlerin yapılması sonucu gerçekleştirilir. Kişinin öz güveni ön planda tutulurken operasyonda, doktorun fikirleri ve cerrahi anlamda incelemeleri de önemlidir. Vücut yapısına göre belirlenen ölçü, her kadında farklılık göstereceği için önemlidir. Yani beden ölçüsüne uygun değil ancak hastanın isteği bu ölçü diye de asla uygulama yapılmaz. Genelde küçük göğüslülerin isteği büyük bende göğüslere sahip olmak olduğu için ilerde yaşayacağı sıkıntıları düşünemezler. Bel bölgesinde ağrı, hareketlerde kısılma gibi sonuçlar doğurabilir. Her iki meme yapısının da aynı olması uzmanlık gereken bir cerrahi müdahaledir. Bunun için uzman doktorlarca operasyonunuzu yapmanız sizin daha güvende olmanızı sağlayacaktır. Kıyafet seçiminde de özgüven eksikliği varsa sıkıntı yaşayan hastalar, meme operasyonlarıyla istedikleri gibi hareket edebilecekler.

Tıbbı bir zorunluluk yoksa, doktorlar 18 yaşın altındaki kişilere asla müdahale etmemektedirler. Daha gelişim sürecini tamamlayamayan yaş grubu, doktorların tavsiyesi üzerine de bilinçlendirilerek bu tür ameliyatlardan vazgeçirtilirler. Aşırı kilo alma ve kilo kaybı sonucu memelerin operasyon geçirmesi de normaldir. Ameliyat sonrasında dikkat etmeniz gereken belli hususlarda vardır. Bunlar ise, operasyon sonrasında kısa bir müddet hamilelik yaşanmamalıdır. Aynı zamanda yüz üstü uyuma ve o bölgeye göre de hassasiyet gerekmektedir.

Meme büyütme fiyatları da değinecek olursak, doktoruna göre değişkenlik göstermektedir. Ve önemli bir kural da uygulanacak işlemdir. Büyütme operasyonun da protezin büyüklüğü, vücut yapınız ve şekliyle ilgili olgular fiyattaki değişimi belirler. Araştırmalarınız sonucu bir neticeye ulaşırsınız.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi