huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Nasıl Yapılır

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır

Her geçen gün tıp alanında olan değişiklikler herkesin yakından takip ettiği bir konudur. Estetik yüzyıllar boyunca özellikle kadınların vazgeçemediği bir konudur. Eşitli kozmetik ürünler kullanılarak günümüze kadar gelen estetik bugünün şartlarında gelişen teknolojiyle istenmeyen bölgelerin değiştirilmesi estetik ameliyatlar sayesinde mümkün olmaktadır. Meme büyütme memeleri küçük olan kadınların ve çeşitli nedenlerle zaman içerisinde boşalan göğüs bağlarının göğüslerin aşağıya doğru sarkmasına neden olmaktadır. Kadınların güvenini sarsan bir durum olan göğüs sarkması özellikle toplum içerisinde ve kişinin kendi dünyasında değişik problemlere neden olmaktadır. Günümüzde meme büyütme ameliyatları en az gelişmiş ülkeler seviyesinde oldukça başarılı bir şekilde yapılmakta ve her yıl meme operasyonu geçiren kadınların sayısı bir önceki yıla göre artış göstermektedir.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizdeki estetik cerrahlar diğer ülkelerdeki cerrahlardan bile daha başarılı konumdadır. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyenler öncelikle bunun pahalı bir ameliyat olduğunu bilmelidirler. Pahalı olmasının nedeni meme büyütme operasyonunda kullanılan malzemelerin yani silikonların oldukça maliyetli olmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde meme büyütme ameliyatları silikon ya da yağ enjekte edilerek yapılmaktadır.  Silikonlar damla ya da normal yuvarlak olarak ikiye ayrılmaktadır. Damla silikonlar daha doğal bir görünüm elde etmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Özellikle uzun boylu kadınlar için uygun olan damla silikonlar teknolojinin son ürünüdür.

Estetik operasyon öncesinde meme yapısı ve dokusu incelenerek kişinin beklentisi değerlendirilerek kişiye en uygun meme protezi oluşturulur. Gelişmiş teknolojide üç boyutlu olarak eşleştirme yapıldıktan sonra uygun zamanda operasyon başlatılır. Böylelikle meme büyütme ameliyatı öncesinde bütün aşamalar değerlendirilmekte ve ameliyat sonrasında bir problem ortaya çıkmamaktadır. Sağlık ve güzellik olmazsa olmazımız olduğundan küçük göğüslerle yaşama kader değildir.

vaser liposuction vaser lipo