huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Kimlere Yapılabilir?

Kimler meme büyütme yaptırabilir?

Meme büyütme kimlere yapılabilir kadınların göğüslerinin büyüklüğünde değişiklik istemeleri ile olmaktadır.  Meme dokusunun yeteri kadar gelişmemesi, gelişmiş olan meme dokusunun kilo veriminin takiben küçülmesinden olmaktadır. Emzirme sonrası meme dokusunun involüsyon dediğimiz küçülmeye maruz kalması sonucu meme dokusu bireylerin arzu ettikleri ölçülerden küçük olabilmektedirler. Göğüsleri küçük olan kadınlar meme implantları ile göğüslerini büyültebilmektedir. Yaşlanma, hamilelik gibi nedenlerle göğüslerinde hafif bir sarkma yaşayan kadınlar meme protezleri ile göğüslerini bir miktar dikleştirilmektedir. Meme büyütme ameliyatlarında hastanın var olan meme dokusu, şekli, ölçüleri ve hastanın ulaşmak istediği ölçü göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Hastanın bireysel özelliklerine göre yapılan bu planlama sonrasında hangi tipte, hangi boyutta protezin daha uygun olduğuna ve bu protezin hangi seviyeye yerleştirileceğine karar verilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı kimlere yapılmaktadır

Meme büyütme ameliyatı için uygun bir adayda göğüsler bedenin kalanına göre küçük sayılmaktadır.  Bu küçüklük doğuştan olabildiği gibi hamilelik sonrası da ortaya çıkmıştır.  Her kadında iki meme dokusu arasında boyut, pozisyon ve sarkıklık açısından farklılıklar bulunmaktadır.  Bazı kişilerde bu farklılıklar belirgindir. Meme büyütme ameliyatı asimetrik gerçekleştirilmektedir.  Meme büyütme kimlere yapılabilir her iki meme dokusunun birbirine daha benzer hale getirilmektedir. Bu ameliyatlarda amaç kişinin öz güvenini arttırarak kıyafet seçiminde daha özgür davranır. Ardından yaşam boyu kilo alıp vermeye, hamilelik ve emzirme periyotlarına ve yaşlanma sürecine bağlı olarak meme dokusunun gerek içeriğinde gerekse şeklinde değişiklikler göstermektedir.

Silikon Protez ne demektir?

 

Meme büyütme ameliyatlarında meme dokusunu taklit etmek amacıyla silikon protezler yapılmaktadır. Meme büyütme ameliyatı üzerinde en çok düşünülmesi gereken konulardan biridir. Protezin yaygın kullanılan adı ile silikon seçiminin yapılmasıdır.  Sert silikon bir kılıfla kaplı silikon protezlerin dış bölmelerindedir. İçlerinde ise daha yumuşak jel kıvamında silikon vardır. Silikon protezlerin çeşitli fiziksel özellikleri yoktur.   Meme büyütme kimlere yapılabilir silikon protezlerin büyüklüğü protezin eni, boyu ve yüksekliği gelir. Bu ölçüler hastanın var olan göğüs kafesi özelliklerine, meme dokusuna ve ulaşmak istediği meme büyüklüğüne göre belirlemektedir.

vaser liposuction vaser lipo