huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme İşlemi

Meme büyütme işlemi dış tarafı özel yapılı silikon ve içi jel yada serum dolu meme protezleri ile memenin büyütülmesi işlemine denilmektedir. İşlem , en çok genetik olarak meme şeklinini küçük olduğu dudrumlarda , her yaş grubuna uygun olmakla birlikte en çok 20-25 yaş grubuna uygulanmaktadır.

Meme dokusunda kayıp veya küçülme yaşanan duurmlar olan hamilelik , mem kanseri cerrahisi , ani kilo kaybı gibi durumlardan sonra meme boyuytlarının terar kazandırmak amacıyla serum veya jel ile dolu silikon meme protezleri kullanılarak meme boyutları istenilen ölçüye getirilmektedir. Yerleştirilecek meme protezinin büyüklüğü, omuz genişliği ,kilo ,boy, meme dokusunun durumu ve kalınlığına bağlı olarak değişiklik gömstermektedir. Ameliyat süresi yakaşık 2 saat olup, ameliyat sonrası dönem uygulanan tekniğe bağlı olarak değişebilmektedir. Opeasyon sonrası ilk gün taburcu olmak mümükün olabilmektedir, fakat en az bir ay ağır egzersiz yapılmamalıdır. Bunun dıoşında araba kullanmaı veya uçağa binmek gibi aktiviteler ameliyattan bir gün sonra bile gerçekleştirilebilmektedir. Cilt dikişleri , eriyebilir materyalle uygulandığından ameliyattan sonra dikiş alma gibi bir prosedüre de gerek kalmamaktadır. Operasyonlarda memelerin dikleştirme ve büyütme işlemleri aynı anda uygulanabilmektedir.

Meme küçültme ülkemizde en sık yapılan esteteik operasyondur. Bu ameliyat estetik bir operasyon olarak kabul edilmesine rağmen , meme büyüklüğü sorunu, gerçek bir sağlık problemi olup , dayanılmaz boyun, sırt ve bel ağrıları ile omuzda çökmeye varan rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Operasyon tekniği ve kalacak iz , hastanın meme büyüklüğüne bağlı olarak değişebilmektedir. Fazla büyük olmayan ve aşırı sarkmamaış memelerde düz bir çizgi şeklinde iz kalabilecek teknik uygulanabilirken , daha büyük veya sarkma oranı yüksek ise T şeklinde iz olustuan teknikler kullanmak daha doğru olacaktır. Meme küçükltme sırasında genelde meme kuyruğu bölgesinde kalan fazlalaıklar yağ alma işlem ile tamamlanmaktadır. Erkekelerde de sıklıkla rastlanan meme küçültme ameliyatlarının yapılmasının genel nedeni olarak alkol, gögüs büyütücü hormonal düzensizlikler, çeşitli yan etkiye sahip ilaçların uzun süre kullanılması, streoid tedavileri, bazı kronik rahatsızlıklar ve tümörler, fastfood beslenme alışkanlıklarını sayılabilmektedir.

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi