huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme En Erken Ne Zaman Yapılır?

Meme büyütme ne zaman yapılır?

Meme büyütme en erken ne zaman yapılır dış görünüşüne önem gösteren kadınlar estetikte burun ameliyatlarından sonra öncelikle göğüs büyütme veya küçültme operasyonlarını tercih etmektedirler. Bu nedenle meme ameliyatı da yaptıran kadınların gün geçtikçe artmaktadır. Yaz aylarında sıklıkla yaptığımız meme ameliyatları arasında, meme küçültme, meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonları başta olarak tercih edilmektedir.  Ayrıca kadınların giydikleri kıyafetleri güzel taşımak istedikleri zaman yapmaktadırlar. Ülkemizde de meme ameliyatında kadın oranı gün geçtikçe artmaktadır. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen gençler de de ailelerinden artık daha kolay izin alabilmektedirler.  18 ve 20 yaşlarında ameliyat için artık başvurabilmektedirler.

Göğüs büyütme ve dikleştirme kimleri yaşı olarak tercihi edilmesi

 

İri memeye sahip kadınlar, yaşları ilerlemiş olsa dahi, estetik düşüncenin de dışında, rahatlamak, rahat elbise giyebilmek için, gittikçe artan bel ve boyun ağrılarından kurtulmak için meme küçültme ameliyatı olmak istiyor. Kadınlar modern çağda kendilerini daha özgüvenli hissederek, giydiğini yakıştırmak istiyor. Göğüs büyütme ameliyatlarında genç yaşlarda yapılan ameliyatlardır. Genç kızlar normal hormonal gelişimlerinden kendilerini iyi tanımaktadırlar.  Meme büyütme en erken ne zaman yapılır bu nedenle gençler büyütme ameliyatını daha erken dönemde isteyebilmektedirler. Dikleştirme ameliyatları ise genellikle doğum yapmış olan, emzirmiş hastalar, genç ve orta-genç yaş hastalardan oluşmaktadır. Küçültme ameliyatlarında genellikle orta ve olgun yaş hastaları kapsamaktadır. Çok genç, doğum yapmamış hastalarda da küçültme yapıldığından iki doğum yapmış ama düşüklüğü olmayan bir kadınlarda da yapılmaktadır.

Göğüs büyütmede en çok tercih edilen protezler

 

Büyütme ameliyatlarında vücuda daha kolay uyum sağlayabilecek protezler kullanılmaktadır.   Göğüs büyültmede de kullanılan birkaç cerrahi yaklaşımlarda bulunmaktadır.  En sık kullanılan teknikler ise meme alt kısmının göğüs kafesine kavuştuğu bölgenin hafif üzerine yapılandır. Meme büyütme en erken ne zaman yapılır meme altı kasis veya meme başının çevresindeki koyu renkli derinin alt sınırı boyunca yapılan kısımdır. Daha sık olarak kullanılan ise koltuk altına yapılan aksilla kasislerinden oluşmaktadır. Kullanılacak teknik cerrahın en tercihine dayanmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo