huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Bilmeniz Gerekenler

Meme Büyütmede Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meme büyütmede bilmeniz gerekenler arasında kaç çeşit implantın olduğunun ve bunları biri   salin ve bir diğeri ise silikon jeldir.  Salin implantlar içinde steril tuzlu suyu, dışında ise silikon bir kapla kaplı olan implant çeşidi bulunmaktadır.  Bunları bazıları implantların bazıları önceden doldurulmaktadır. Büyütme operasyonu sırasında da doldurulanlar vardır. Silikon jel dolgulu olan implantlar, plastik bir jelle doldurulmuş ve silikon ile kaplanmış implant türlerinden oluşmaktadır.  Birçok cerrah, silikon jel implantların, salin implantlara göre gerçek göğüslerde de daha çok benzediğini belirtmektedirler. Kadınlar da silikon implantların doğal göğüs hissini verdiğide söylenilmiştir. Hem tuzlu hem de silikon implantlar farklı boyutlarda gelir ve pürüzsüz veya dokulu kabuklara sahiptirler. Her birinin kendi artıları ve eksileri de bulunmaktadır. Bundan dolayı tercih sebebidir.

Meme implantın da koşulların nasıl olduğu?

Göğüsler, kadınlarda 20’li yaşların başına kadar gelişmeye devam etmektedir. Öncellikle bu sürenin dolması beklenmesi gerekir. Eğer meme dokusunda yok denecek kadar azsa yapılır. Kişinin mutsuz olmasına yol açıyorsa da 18 yaşından itibaren de meme büyütme estetiği yapılabilmektedir.  Meme büyütmede bilmeniz gerekenler cerrahınızın seçilmesinde meme büyütme estetiğinde de tecrübesi olan bir cerrah bulmak gerekmektedir. Alanında da uzman ve tecrübeli bir cerrah tercih edilirse daha sonra komplikasyonlarla yaşamanız daha az olma olasılığı vardır. Göğüs implant prosedürlerinden önce, tıbbi değerlendirme ve cerrahınızla görüş sağlamalısınız. Her şeyi konuşabilir ve doktorunuza söyleyebilirsiniz.   Göğüs büyütme işlemini ayaktan tedavi olarak alabilir ya da hastanede bir gece yatabilirsiniz.

Göğüs im plantasyonundan sonrası görülenler

Örneğin meme altlarında veya meme uçlarında ve çevresinde de veya koltuk altından da açılabilmektedir. Kesiler genellikle dikiş izinin görünmesine de engelleyecek şekilde açılmaktadır.  Ameliyattan sonra göğüsleriniz gazlı bezle kapatılmaktadır.  Meme büyütmede bilmeniz gerekenler iyileşirken bir cerrahi sutyen giymeniz gerekmektedir. Göğüs büyütme ameliyatınızdan da altı haftaya kadar ağır bir yük kaldırılmamalıdır. Doktorunuzun ve sizlerin ağrı kesici ilaçlarda yazılabilmektedir.  Göğüslerde hafif bir şişlikte olmaktadır. Daha sonra şişiklik azalacak ve dikiş izleri görünmez hale gelecektir.

 

vaser liposuction vaser lipo