huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatları

Meme büyütme ameliyatları hastane ortamında genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 2 saat süren ameliyatlardır. Meme büyütme ameliyatlarında hasta ile daha önce görüşülüp memenin anatomisine göre  meme başı etrafından, koltuk altıdan veya meme alt katlantısından yapılan yaklaşık 3-4cm’lik, bazende 5cm’lik kesilerle girilerek meme dokusunun altına yada kas dokusunun altına meme protezlerinin yerleştirilmesidir. Meme büyütme ameliyatlarında hasta ile daha önce görüşülerek anatomiye göre en uygun protez seçilir. Bu plana uygun meme büyütme ameliyatları gerçekleştirilir.

Meme Büyütme Ameliyatları

 

 

 

Meme büyütme ameliyatından sonra hastanın dikiş yerleri yaklaşık 15 gün içerisinde iyileşir. Ameliyattan sonra 3 ay süre ile desteklemek için altı telli olmayan südyenlerin kullanılması gerekir. Yaz aylarında 1-2 ay kadar denizden uzak durulmalıdır.

Meme büyütme amaeliyatları daha çok genç hastaların tercih ettikleri ameliyatlardır. Birde doğumdan sonra memenin içi boşalması sonucu küçülme meydana gelen hastalar bu ameliyata başvurmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi