huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatları Teknikleri

Meme büyütme ameliyatlarının başlıca sebebi zamanla kadınların göğüslerinde bir takım deformelerin meydana gelmesidir. Bu ameliyatlar kadınların göğüs güzelliklerini koruma altına almalarını sağlamaktadır.

Meme büyütme operasyonlarında birkaç tane cerrahi girişim tekniği kullanılmaktadır. Cerrahlar tarafından en fazla tercih edilen teknik, memenin alt tarafının göğüs kafesiyle birleştiği yerin az yukarısında yapılan ameliyattır. Bu tür cerrahi girişimlerde eğer kanama olursa daha kolay müdahale edilmektedir. Hasta ayakta durduğu zaman ameliyat yeri belli olmamaktadır. Ameliyat izi vücudun rengiyle aynı rengini aldığı için izin görülme ihtimali yoktur. Diğer bir yöntem ise memenin baş tarafında bulunan koyu renkli yerin alt kısmı boyunca yapılan bir ameliyat şeklidir. Bu tür cerrahi teknikler fazla tercih edilmemektedir. Çünkü bu tür ameliyat teknikleri bir takım sorunlara sebebiyet vermektedir. Kadınların memelerinde his kaybının olması, bebeklerini emzirme konusunda problem yaşamaları, memede ameliyattan sonra iz bırakması gibi sorunların varlığı doktor ve hastayı olumsuz etkilemektedir. Son ameliyat tekniği de koltuk altından yapılan ameliyat şeklidir. Bu ameliyat şekli göğüs üzerinde herhangi bir iz bırakmaz ama ameliyat olarak zor bir ameliyat şeklidir. Çünkü özellikle yazın kısa kollu bir giysi veya bikini kullanmayı tercih eden bayanlar için hoş olmayan durumlar söz konusu olacaktır. Koltuk altından yapılmış olan ameliyatın izleri tamamen gözükecektir. Bu durumda göze hoş bir görüntü olarak gelmeyecektir. Bundan dolayı yapılacak olan ameliyat tekniğine doktor en doğru şekilde, hastasının istekleri doğrultusunda ve memeye takılacak protezin şekline bağlı olarak karar verecektir. Ameliyatla meydana gelecek olan yeni meme boyutu kadın için büyük önem taşımaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarında teknolojinin en son teknikleri kullanılmaktadır. Bundan dolayı hastada ameliyat sonrası herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi