huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır

Meme büyütme nasıl yapılır?

Estetik alanında son olarak gelinen noktada ameliyatlarda iz bırakmayan yöntem oldukça ilgi görmektedir. Günümüzde meme büyütme ameliyatları göğüsleri küçük olan kadınların kendilerini iyi hissetmek için tercih ettikleri bir estetik ameliyattır. Zamanla deforme olan göğüsler sarkar ve yerçekiminin de etkisiyle görünüş bozukluğuna uğrar. Geçmişte bu önemsenmeyen bir durum olsa da günümüzde bayanlar güzelliklerine daha fazla sahip çıkmaktadırlar. Özellikle küçük göğüslü kadınların ve zamanla deforme olan göğüslerin tekrar şekillendirilmesi ve büyütülerek normal boyutlarına getirilmesi için yapılan bir estetik operasyondur. Kişilerin boyu, kilosu, yaşı bu ameliyatta kullanılacak maddeler oldukça önemli konulardır.

Meme büyütme operasyonunda silikon ya da yağ enjeksiyonu ile dolgu kullanılmaktadır. Bunlar tamamen hasta ile doktorun şartları değerlendirerek birlikte verecekleri karar doğrultusunda estetik operasyonun silikonun hangi çeşidiyle yapılacağına karar verilmektedir. Ağrısız acısız çok kısa sürede tamamlanan meme büyütme operasyonları kullanılacak malzemenin fiyatına göre değişkenlik göstermektedir. Bu ameliyatın fiyatı silikon kullanıldığından diğer estetik ameliyatlara göre biraz daha fazla olmaktadır. Asimetrik olmayan, sarkık, sönük göğüslerden çok kısa sürede kurtularak yeni ve doğal bir görünüme kavuşmak oldukça kolaylaşmıştır.

Bayanlar doğumdan sonra özellikle de emziren anneler göğüslerindeki sarkmalardan şekil bozukluklarından yakınırlar. Göğüs estetiği günümüzde oldukça gelişmiş teknolojiyle yapılmaktadır. Göğüslerin asimetrik olmayışı, aşırı kilo alıp vermelerde ve doğumdan sonra oluşan etkenlerle bayanların meme dokuları zamanla zayıflayarak yer çekiminin etkisine yenik düşmektedir. Göğüslerin şekil bozuklukları zaman içerisinde sarkık sönük göğüslerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Ülkemizde başarılı estetik cerrahlar ile gelişmiş ülkeler seviyesinde son derece modern araç gereçlerle yapılan meme büyütme ameliyatları her yıl giderek artmaktadır. Özellikle iz bırakmayan yöntemle kadınlar göğüslerindeki değişimlerle hayatta daha aktif rol alabilmekteler.

 

vaser liposuction vaser lipo