huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatları Hakkında

Meme büyütme ameliyatlar estetik operasyonlar içerisinde en çok sayıda uygulaması gerçekleştirilen ameliyatlar içerisinde yer almaktadır. Bunun nedenlerine baktığımızda sağlık sorunları ya da benzeri nedenlerle yapılan meme büyütme operasyonlarının küçük bir yüzde teşkil ettiğini görüyoruz. Estetik kaygılar nedeni ile yaptırılan ameliyatlar ise, ameliyatların toplam sayısından çok daha büyük bir pay alıyor. Sektörde uygulanan meme büyütme fiyatları uygun düzeylerde bulununca, ameliyat nedenleri arasında estetik kaygıların öne çıkması da normal hale geliyor. Tabi burada kullandığımız ‘sağlık’ kelimesi ile fiziksel sağlıktan, fiziksel sorunlardan bahsetmekteyiz. Oysa memeleri ideal ölçülerde olmayan kadınlar önemli psikolojik sorunlarla da karşılaşabilirler.

Göğüsler, hem kadının kendisi hem de toplum tarafından kadın kimliğinin önemli bir parçası olarak algılanır. Dolayısıyla organın hem fiziksel olarak sağlıklı olması, hem de güzel bir estetik yapıya sahip olması önemsenir. Çoğu kişi bilinçli olarak bu şekilde düşünmese bile, bilinçaltında kadınların kimliğini oluşturan parçaların belki de en önemlisi olarak göğüsler algılanır. Kadının kendisi ve toplum sağlıklı ve beğenilen bir görüntü içerisinde bulunan memeleri önemser, hatta bu görünüş takdir toplayabilir. Sonuçta küçük memelere sahip olan kadınların onları büyütmek istemesi, hacmini artırmak için çaba harcaması normal olarak görülmelidir. Elde edilecek psikolojik rahatlık karşısında, meme büyütme fiyatları küçük bir bedel olarak kalacaktır.

Meme büyütme için uygulanabilecek çeşitli ürünler piyasada yer almaktadır. Çeşitli kremler, tabletler, bantlar ya da göğüs büyütmek için kullanabileceğiniz pompalar bu seçenekler arasında yer alıyor. Ancak bu ürünlerle olumlu bir sonuç sağlama ihtimaliniz yok denecek kadar az. Etkisi olduğunu düşünseniz bile, aldığınıza kanaat ettiğiniz sonuçlar çok belirgin olmayacaktır. Bunlar da kilo alıp-verme, göz yanılması gibi sebeplerden kaynaklanabilir. Kesin sonuç almak istiyorsanız, doktorunuzla görüşerek estetik ameliyat konusu hakkında bilgi almanız daha uygun olacaktır. Bu ürünler için yaptığınız harcama, meme büyütme fiyatları alacağınız bir estetik merkezinin çıkardığı maliyetten daha az olmayacaktır. Dolayısıyla kısa sürede ve olumlu sonuçlar almak, bunun olmasını kesinleştirmek için estetik ameliyat seçeneğini değerlendirmeniz yerinde olur.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi