huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatları

Kadınlar için en önemli organlardan birisi olarak memeler gösterilebilir. Hem önemli fonksiyonları hem de görünümü ile kadın kimliğinin önemli bir parçasını oluştururlar. Dolayısıyla sağlık sebepleri ya da estetik kaygılar nedeniyle göğüs küçültme ya da meme büyütme operasyonları uygulanması, en çok tercih edilen estetik ameliyatlar içerisinde bulunur. Meme büyütme fiyatları çoğu kişinin karşılayabileceği bedeller olduğu için, bu ameliyatların sayısında artış gözlenmekte.

İşin maddi yanına baktığımızda ise başka çözümlerle kıyaslandığında ve onlara harcanacak para düşünüldüğünde estetik ameliyatların daha uygun maliyetlerle yapıldığı anlaşılabilir. Ameliyat sonunda kısa sürede ve kesin sonuca ulaşmanız da ameliyat olmanızın sebepleri arasında ön sıralarda yer almalıdır. Uygulanacak olan operasyon meme küçültme ameliyatı ise, bunu SGK karşılayabilir. Tabi doktorun vereceği ve büyük memelerin sağlık sorunlarına neden olduğunu belirten bir rapor olduğu taktirde. Meme büyütme ameliyatları ise sağlık sorunları nedeniyle yapılmasının gerektiği düşünülen durumlardan değil. Yani SGK bu ameliyatların ücretlerini karşılamıyor. Meme büyütme fiyatları olarak belirlenen ücreti kendiniz karşılamanız gerekiyor.

Memelerin hacmini arttırmak için günümüzde kullanılan yöntem silikon protez uygulaması. Meme büyütme ameliyatı olduğunuzda takılacak protezlerin içi silikon jel ile dolu olabilir ya da içi serum fizyolojik ile şişirilmiş olabilir. Ameliyat öncesi çeşitli tetkikler ile meme ve meme dokusu analiz edilir, uygulama için bir sorun olmadığına emin olunur. Protezler sadece meme dokusu altına ya da kas dokusu altına yerleştirilebilir. 1 saat içinde bitirilebilen operasyonda, meme protezi meme altı, koltuk altı ya da meme ucundan yerleştirilebilir. Hasta birkaç saat içerisinde güncel yaşamına dönebilir. Ameliyat sonrasında protez kas dokusu altına yerleştirilmişse, birkaç gün kollarda ağrı ya da hareketlerinde sıkıntı olabilir. Dikişler 10 gün içinde alınır. Hasta aynı hafta içinde işine dönebilir, 3-4 ay ağır sporları yapmaması gerekir. Ameliyat sonucunda süt bezlerinin etkilenmesi söz konusu değildir. Hamile kalma ve emzirme konusunda bir sıkıntıya sebep olmaz. Dolayısıyla birkaç saat içerisinde ve sonrasında fazla rahatsızlık yaşamadan istediğiniz göğüslere sahip olabilirsiniz. Estetik cerrahisindeki gelişmeler ve sunulan meme büyütme fiyatları, bu operasyonu yaptırmanız için uygun bir ortam sağlamakta.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi