huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatının Sonuçları

Kadınlarda meme büyütme operasyonu estetik bir ameliyat olduğu kadar bazı durumlarda gerekli olabilmektedir. Meme büyütme operasyonu hamilelik sonrasında kadınların oldukça fazla tercih ettiği bir durumdur. Meme büyütme operasyonunun memelerin doku yapısını tamamladıktan sonra yapılması daha uygundur. 18 yaş üzeri yapılması tercih edilir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda daha küçük yaşlarda da ameliyat yaptırılabilir. Kullanılacak olan protezlerin iç kısımlarında silikon jel bulunmaktadır. Birden fazla silikon protez seçeneği mevcuttur. Bunlardan hangisine karar verileceği hasta ve doktor arasında kararlaştırılır. Daha sonra ameliyat için hasta hazırlanır.

Ameliyat süresi kısadır. Yapılan operasyon sonrasında hastanın bir gece hastanede kalması gerekebilir. Ameliyat işlemi kas altına ya da meme dokusunun altına yapılabilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra yaşanabilecek risklerden biri kanamadır. Eğer kanama olursa tekrar bir ameliyat söz konusu olur. Enfeksiyon riski oldukça az olmasına rağmen meme içine yerleştirilen yabancı bir madde söz konusu olduğu için böyle bir riskte vardır. Ameliyat sonrasında proteze yakın bir enfeksiyon oluşması durumunda protezler ameliyatla alınmak zorunda kalınabilir. Ayrıca ameliyat sonrası istenildiği boyut ve şekillerde memelere sahip olamama durumu da akılda tutulmalıdır. Ameliyat sonrasında bir hafta geçmeden hasta iş hayatına dönebilir duruma gelir. İlk iki hafta dikkatli davranmalı ve zorlayıcı hareketlerde bulunmamalıdır.

Meme büyütme fiyatları her doktor ve hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca kullanılacak ekipman ve uygulanacak olan operasyonunda fiyatta belirleyici yanları vardır. Ameliyat sonrasındaki kontrollere düzenli olarak gitmek gerekir. Meme büyütme operasyonunda ciddi şekilde sarkmış göğüsler düzeltilemez. Bunun için aynı ameliyat sırasında göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırılması daha uygun olacaktır. İki ameliyat aynı anda yapılarak istenilen sonuca uygun bir göğse kavuşmak mümkündür.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi