huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatının Aşamaları

Meme büyütme ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Göğüslerinizden memnun değilseniz bunun en etkili yöntemi meme büyütme ve göğüs büyütme ameliyatıdır. Hastane koşullarında bu konuda uzman cerrahlar tarafından yapılan bu operasyon sayesinde istemiş olduğunuz göğüslere en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Yalnızca göğüs büyütme operasyonunun yanında asimetrik olan göğüsleri düzeltme ve daha iri göğüslere sahip olunması için yapılan bu ameliyat günümüzde oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. Bu operasyonlarda ise silikon protez kullanılmaktadır. Dış kısımlarını silikondan oluşmuş olan bu protezlerin iç kısımları için çeşitli türleri bulunmaktadır.

Göğüs büyütme operasyonlarından önce dikkat edilmesi gereken en önemli durum ise doğru protez seçimidir. İstemiş olduğunuz göğüs büyüklüğünü cerrahınıza danışırken ilk olarak vücut yapınıza uygun boyuttaki ve doğru çeşitli protezi seçmeni gerekmektedir. Ve bu konuda tüm isteklerinizi cerrahınıza ifade ederken çekinmemeniz gerekiyor. Seçilecek olan göğüs protezi sizin istediğiniz büyüklükten ziyade vücudunuza uygun olmasına dikkat edilecektir. Protez seçiminin ardından ameliyat aşamasına geçilir ve anestezi yapılır. Uzmanlar bu meme büyütme ve göğüs büyütme ameliyatlarında genel anestezi yöntemini önermektedirler. Ancak bu durumu doktorunuzla ayrıntılı olarak görüşmenizde fayda var. Anestezinin ardından ameliyat sonrası iz kalmaması için daha az görünecek bir bölge seçilerek kesi açılır. En uygun yer belirlenirken cerrahınız bu durumu sizinle paylaşır ve görüşünüzü alır. Genellikle kesi yapılan yerler arasında meme altı, koltuk altı ve meme başı bölgelerinden yapılmaktadır. Bir sonraki aşama ise protezin doğru yerleşimidir. Bunu tecrübeli doktor başarıyla yapmaktadır. Ardından açılan kesiler kapatılır ve sonuçlar görülür.

Göğüs büyütme ameliyatı kişisel bir ameliyat olduğu için bu konuda doğru karar vermeniz gerekmektedir. Ameliyatın aşamalarını dikkatlice araştırarak riskleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Meme büyütme ve göğüs büyütme operasyonu için cerrahınızla görüşürken onun fikirlerini ve operasyonla ilgili önemli noktaları dikkatlice dinlemenizi önermekteyiz.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi