huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatında Ölçülerin Belirlenmesi

Her ameliyat işlemlerinin öncesinde teşhis ve belirleme olduğu gibi göğüs hastalık ve sorunları için gereken estetik müdahalesi öncesinde de çeşitli teşhis ve kontroller yapılmaktadır. Bu sayede operasyon için en doğru işlemler ve adımlar gerçekleştirilmiş olur. Bu aşamada ise pek çok unsura dikkat edilmekle birlikte sorunun temel kaynağı da teşhis edilmektedir. Özellikle göğüs hastalıklarında estetik ameliyat müdahalesi öncesinde göğüsün fiziksel yapısı ve özellikleri göz önünde bulundurulur ve bu doğrultuda en doğru şekilde operasyon aşamaları adım adım uygulanmaya başlanır.  Yapılacak göğüs operasyonu öncesinde ise en çok üzerinde durulan ve dikkat edilen aşamalardan birisi de göğüsün fiziksel özelliklerinin belirlenmesi ve teşhis edilmesi aşamasıdır.

Bu aşamada özellikle göğüslerin sahip olduğu yapı göz önünde bulundurulur ve ameliyat sonrasında ne kadar sürede normal bir görünüm kazandırılacağına dair varsayımlar yapılabilir. Pek çok göğüs problemini bir tarafa bırakırsak özellikle göğüs büyütme de fiziksel özellikler göz önünde bulundurulmakta ve göğüs büyütme estetik operasyonu öncesinde, uygulanacak operasyon işlemleri belirlenmektedir. Bu aşamada özelliklerde göğüslerde sarkma probleminin olup olmadığı kontrol edilirken diğer bir önemle üzerinde durulan ve kontrol edilen konu ise yeni göğüs ölçüleridir. Kişinin sahip olduğu küçük göğüs ölçüsünden daha büyük ve uygun bir göğüs ölçüsü uzman ile kişi tarafından belirlenmektedir.

Belirlenecek olan yeni büyük göğüs ölçüsü için pek çok fiziksel özelliğe dikkat edilmekte ve bu doğrultuda en doğru büyütme ölçüleri ve oranı belirlenmektedir. Yeni ölçülerin belirlenmesi aşamasından sonra ise meme büyütme işlemleri gerçekleştirilemeye hazır olur.  Ameliyat gerçekleştirilmesi sonrasında kişi 1-2 gün hastanede kalması gerekebilir ve en geç 1-2 hafta kadarda normal günlük hayatına devam edebilir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi