huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatı

meme büyütme ameliyati

Ameliyat öncesinde kesi ve protezin nereden yerleştirileceği belirlenir. Meme ucundaki renkli halka ve meme derisinin birleştiği halka, meme altı kıvrımı ve koltuk altı kıvrımı olmak üzere üç çeşit vardır. Bunların hangisinin daha uygun olduğu ameliyat öncesinde tartışılmaktadır.

Ameliyat izleri açısından genellikle meme başının renkli bölümü ve renksiz bölümünün birleştiği noktadan yapılan kesiler belirsiz iyileşirken, meme altında ilk aylarda belli olmak üzere mutlaka kalıcı izler oluşmaktadır. Bu yaklaşık olarak  dört cm uzunluğundadır. Koltuk altındaki kesi ise normal duruşta belli olmamakla birlikte, kaldırılıp aksilla çukuru ortaya çıkarıldığı zaman çizgi halinde belli olmaktadır. Bu durum zaman içerisinde giderek azalan karakterdedir. Bu ameliyatlarla ilgili farklı teknik uygulamalar ve bunun yaratacağı farklı sonuçlar ayrıntılarıyla  anlatılmaktır.

Özel bir sağlık sorunu yok ise, ameliyat günü yapılan bazı tahlillerle ameliyata engel olup olmadığına karar verilecektir. Ameliyat öncesi odada ayakta hastaya yapılacak bir çizimle protezin konulacağı alan ve cerrahi teknik detaylar belirlenir, ameliyat öncesini ve sonrasını kıyaslamak amacıyla fotoğraflar çekilir. Ameliyat öncesinde genellikle 5-6 saat kadar aç olunması gerekir.

Hastaya ömürlük olarak yerleştirilen protezlerden sonra  kişi hamile kalıp, çocuğunu emzirebilmektedir. Uygun yerleştirildiği sürece meme silikonun varlığı hamilelikte önlem alınması gereken ilave bir durum yaratmamaktadır.

Meme büyütme prosedürleri genellikle altmış ile doksan dakika arasında sürer.  Ameliyat sonrası iki saat kadar gözetim altında tutulursunuz. Takiben ameliyatın yapıldığı gün evinize, ertesi gün ise işinize gidebilirsiniz

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi