huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SÜRESİ ve ANESTEZİ ŞEKİLLERİ

Human eye on blue background (shallow DoF)

Dünya çapında da sıkça gerçekleştirilen estetik ameliyatların en yaygını kuşkusuz göğüs büyütme ameliyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Her kadının dikkat ettiği vücudu bazen genetik bazen de yaşamsal faaliyetler sonucu bozukluk gösterebilmektedir. Göğüsler de bu etkiler ile değişebilmekte ve orantısız bir şekle dönüşebilmektedirler. Estetik cerrahları ile gerçekleştirilen bu meme büyütme operasyonları sonucunda kişiler diledikleri görüntüye kavuşabilmekte ve hoş gözüken bir görünümde olabilmektedir.

Bu operasyonlar genel anestezi altında, plastik cerrahi doktorları tarafından ameliyathane koşullarında gerçekleştirilen estetik ameliyatlardandır. Ameliyat süresi 1-1,5 saattir. Fakat kişinin göğüslerinde gerçekleştirilen işlemler doğrultusunda bu süre bazen değişim gösterebilmektedir. Ameliyat sonrasında morluklar, şişlikler ve hissizlik olabilmektedir. Bunlar gayet normal şikâyetlerdendir. Operasyonun 3-4 gün sonrasında kişiler banyo yapabilmektedir. Hastalar 1-2 ay süre ile ağır spor yapmamalılardır. Onun yerine yavaş tempoda yürüyüşleri gerçekleştirmeleri sağlıkları için önem taşımaktadır. İlk birkaç hafta göğüsler normale göre daha büyük gözükeceklerdir. Bu normal bir durum olmaktadır. İlerleyen süreçte göğüsler aranılan görünüme kavuşmaktadır. Kişiler her konuda dikkatli olmalılardır. Çünkü göğüsler ameliyat sonrasında normalden daha fazla hassasiyet kazanmaktadır.

Bu ameliyatı olan kişilerin özenli ve dikkatli hareket etmeleri gerekmektedir. Ameliyat sonrasında kontrollerini aksatmayan ve doktorunun vermiş olduğu programa uyan hastalar rahat bir iyileşme süreci geçirmektedir. Gerekli titizlik ile geçen bu dönem sonucunda aynaya baktığınızda mutluluk duymanız ve giydiğiniz kıyafetleri güvenle taşımanız için yapılan bu operasyon sizin ömür boyu pişmanlık duymadan yaşamanızı sağlaması gerekmektedir. İşte bu yüzden her konuyu özenle incelemeniz ve buna göre tercih etmelisiniz.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi