huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SONRASINDA VÜCUTTA OLUŞABİLECEK İZLER

Çekici-Göğüsler

Her ameliyatta olduğu gibi meme büyütme ameliyatı sonrasında da bir takım izler vücutta oluşabilmektedir. Çok hassas bir doku olan göğüsler ameliyat işlemleri sırasında doğal olarak biraz darbe görebilmekte ve ameliyatta kullanılan işlemler ile bazı morluklar oluşabilmektedir. Aynı zamanda ameliyat sırasında göğüslere yapılan iç dikişler ile de göğüsler hassasiyet kazanabilmektedir. Operasyon sonrasında ilk 6 hafta göğüsler sert ve pembe renkli olmaktadır. Ardından 1-2 ay sonrasında göğüslerdeki izler tamamen kaybolmasa da soluk bir görünüme sahip olacaktır. Yine ameliyat sonrasında meme başında hafif bir yanma hissi oluşabilmektedir. Ancak morlukların geçmesi ve memenin iyileşmesi ile bu yanma ortadan kalmaktadır.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında memelerde birkaç hafta ağrı veya yanma olabilmektedir. Bu durum hekiminiz vereceği ağrı kesiciler ile önlenebilmektedir. Yalnız hastaların dikkat etmesi gereken ve ağrısının devam etmemesini sağlayacak kişiler ile fiziksel temasta bulunmaması gerekmektedir. Kişinin iyileşme süreci boyunca göğüslerine darbe almaması oluşabilecek şiddetli ağrıların önüne geçebilmektedir. Hastalar birkaç gün içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilmektedirler. Fakat aşırı tempolu ve onları yorabilecek aktivitelerden bir süre kaçınmaları gerekmektedir. Bu operasyon sonrasındaki iyileşme süreci, normal yaşantılarına nazaran biraz daha hassasiyet göstermeleri gereken bir dönem olmaktadır.

Birçok sebeple doktorlara başvuran ve göğüslerinden memnun olmadığını belirten kadınlar bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Ameliyat öncesi, sırası ve sonrası dikkat etmesi gerekenlere uyduktan sonra yaşayabilecekleri hiçbir problem olmamaktadır. Tabi ki her cerrahi müdahalede olduğu gibi bazı riskler bulunabilmektedir. Fakat bu her ameliyatta geçerli olmaktadır. Bu sebeple güvenebilecekleri bir hastaneye gitmeleri ve yine güvenebilecekleri bir hekim seçmeleri tüm sorunu ortadan kaldırabilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi