huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Bayanlar için oldukça önemli estetik operasyonlardan birisi olarak değerlendirebileceğiniz göğüs büyütme operasyonu öncesinde pek çok kritere dikkat edilmektedir. Öncesinde göğüsün fiziksel yapısı kontrol edilmekte ve göğüs küçüklüğü sebepleri aşama aşama belirlenmektedir.  Bununla birlikte göğüste sarkıklık olup olmadığı da yine meme büyütme operasyonunda gerçekleştirilecek olan işlemlerde değişiklik olmasına sebebiyet vermektedir. Sarkık olan bir göğüste yapılacak büyütme işlemi için o göğüslerde aynı zamanda dikleştirme işleminin de uygulanması gerekebilmektedir. Bu nedenle operasyon öncesinde dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken işlemin göğüsün fiziksel yapısının doğru teşhis edilmesi ve büyütülecek göğüs oranının belirlenmesidir denebilir.

Göğüs büyütme operasyonu öncesinde uzman ile birlikte belirlenecek yeni göğüs boyutu ile aşama aşama ameliyata başlanabilmektedir. Göğüs ölçüsünün belirlenmesinde ise kişinin fiziksel yapısı göz önünde bulundurulur. Boy, kilo ve çeşitli fiziksel özelliklerine göre göğüs ölçüsü belirlenir ve uygun bir şekilde operasyon başlatılır. Genellikle olumlu sonuçlar veren göğüs büyütme işlemleri sonrasında ise kişi ağrı kesici, gibi ufak tesirli ilaçları kullanması gerekebilmektedir. Fakat burada operasyonun etkilerinin en fazla 1-2 hafta süreceğini de göz önünde bulundurmalı, en geç 2 haftaya kadar kişinin normal yaşantısına geri dönebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Genel olarak başarılı sonuçların alındığı göğüs büyütme operasyonunda kimi zaman bazı göğüsler ikinci bir müdahaleyi de gerektirebilmektedir. Göğüs ameliyatı öncesinde ise belirlenecek yeni göğüs boyutları uzman ile birlikte fiziksel özelliklere bağlı olarak karar verilmektedir. Bu sayede ölçünün kişinin beden yapısına ve fiziğine uygun olması sağlanır. Operasyon sonrasında kişi 1 gün hastanede kalması yeterli olmaktadır.  En geç 2 haftaya kadar da kendi normal günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. Sadece ilk bir kaç gün ağrı kesici gibi ufak tesirli tabletler kullanması gerekebilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi