huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürede Tamamlanır

Kadınlar için oldukça önemli olan göğüsler, kişinin sosyal hayatından çalışma hayatına kadar pek çok konu da psikolojik olarak da etki etmektedir. Bu nedenle göğüslerinde çeşitli sorunlar bulunan bayanların, göğüs ameliyatları hakkında pek çok soruyu da düşünmeleri beraberinde gelmektedir. Meme ameliyatı bayanların oldukça son yıllarda daha da çok ilgi gösterdiği estetik ameliyat işlemidir. Bu işlemler öncesinde üzerinde işlem yapılacak olan göğüsün pek çok özelliği dikkate alınmakta ve hastalığının nedeni titizlikle teşhis edilmektedir. Sonrasında ise gerekli işlemler adım adım şeklinde gerçekleştirilir. Tıp alanında oldukça ilerleme kaydedilen ameliyat ve işlemlerden birisi olan göğüs büyütme de bu sayede kişinin oldukça kısa bir süre içerisinde tabii ki göğüslerinin fiziksel özelliklerine ve çeşitli şartlara da bağlı olarak, göğüs büyütme işlemlerinin uygulanması ve kişinin en geç 2 haftada normal hayatına dönmesi sağlanmaktadır.

Bu adımların gerçekleştirilmesinde ise kişinin göğüslerinin fiziksel özellikleri oldukça önemli etki etmektedir. Kişi hem oldukça küçük göğüslere sahip olmasının yanı sıra, pek çok nedene bağlı olarak zamanla ortaya çıkabilen göğüs sarkması problemine de sahipse söz konusu göğüsler için dikleştirme yapma operasyonu da gerekebilmektedir. Göğüslerde sarkıklık sorunu ise en başta kilo alıp vermek ve düzensiz beslenmek gibi pek çok etkene bağlı olarak zamanla kişi de ortaya çıkabilmektedir. Bu problemin belirlenmesi de ameliyatın ne kadar sürede ne şekilde operasyon ile olumlu sonuçlar vereceğinin sinyallerini gösterir.

Göğüsler fiziksel açıdan belirlendikten sonra uzman ile kişi arasında yeni bir göğüs ölçüsü daha doğrusu göğüslerin ne kadar ne şekilde büyütülmesi gerektiği kararlaştırılarak, meme büyütme işlemleri adım adım gerçekleştirilmeye başlanabilmektedir. Yaklaşık 2 saat süren göğüs büyütme estetiği ameliyatı sonrasında kişinin 1-2 gün hastanede kalması yeterli olabilmektedir. Normal hayatına dönmesi ise en fazla 2 haftayı bulmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi