huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Ortamlarda Gerçekleştirilir

Tıp alanında pek çok ameliyat ve tedavi gerektiren hastalıklarda tedavi ortamı ve koşulları her daim üstün düzeyde olmalı ve söz konusu hastalık için tüm gerekli teçhizatlarına sağlanması oldukça önemli olmaktadır. Bu doğrultuda tüm ameliyat işlemlerinin mutlaka hastane ortamında ve gerekli tam teçhizatlar la yapılması gerektiği söylenebilir. Bu gereklilikler yine aynı şekilde pek çok göğüs hastalıkları ve sorunları için de geçerlidir. Ameliyat diğer bir ifade ile operasyon gerektiren göğüs sorunlarında hastanede işlemlerin gerçekleştirilmesi ve tam teçhizat gerekli cihazların sağlanması oldukça önemlidir. Göğüs ameliyatlarında daha çok merak edilen göğüs büyütme işlemleri de yine aynı şekilde hastane ortamında uzman tarafından gerekli görüldüğünde bir operasyon şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Göğüs büyütme işlemleri esnasında ve öncesinde ise pek çok belli başlı kriterler göz önünde bulundurularak, kişi için en doğru göğüs büyütme yönteminin uygulanması sağlanabilmektedir. Operasyon öncesinde dikkat edilen ve göz önünde bulundurulan önemli özelliklerden ise göğüslerde sarkıklık problemi olup olmadığıdır. Sonrasında yapılacak teşhisler ile kişi şayet ameliyat için tam uygunsa operasyon hastane ortamında gerçekleştirilir. Estetik müdahale ameliyatının yaklaşık sürme ve tamamlanma süresi ise 1-2 saat alabilmektedir. Sonrasında ise kişinin 1-2 gün hastane de kalması da gerekebilir. Bu sürede diğer bir değişle ilk bir kaç gün ağrı kesici gibi çeşitli hafif tesirli ilaçları da kullanması gerekebilmektedir.

Meme büyütme operasyonu sonrasında ise kişi 1-2 gün hastanede kalma durumundan sonra ise en fazla 1-2 hafta içerisinde normal günlük yaşantısına geri dönebilmekte ve dikişlerinden de kurtulabilmektedir. Bu nedenle göğüs büyütme operasyonu kişiyi çok zorlayıcı olmamakla birlikte oldukça kısa sürede gerçekleştirilen ve göğüs büyütme ameliyatının etkisi ve izleri de bir kaç gün içerisinde ortadan kalkmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi