huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatı Etkileri

Pek çok bayanın ortak tıbbi sorunlarından birisi olarak nitelendirebileceğimiz göğüslerin oldukça gibi olma durumu, pek çok sebebe bağlı olarak bayanlarda görülebilmektedir. Göğüs büyütmede kullanılabilen bir kaç teknik ortaya atılsa da kimi zaman bir cerrahi ameliyatla da göğüs büyütme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle ameliyat oldukça fazla tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte genel olarak göğüslerin fiziksel yapısına da bağlı olarak; oldukça olumlu sonuçlar veren işlemdir. Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde ise göğüslerin pek çok özelliği dikkate alınmakta ve göğüs küçüklüğü nedenleri üzerinde de durularak, ameliyat için gerekli teşhisler yapılmaktadır. Bununla birlikte kişinin göğüslerinde sarkma olup olmadığı gibi fiziksel bazı etkilerinin de oldukça önemli olduğu ve göğüs büyütme operasyonun da oldukça etkili olduğu göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli ayrıntıdır diyebiliriz.

Şayet bir sarkma sorununun da bulunduğu kişi de gerektiği takdirde göğüs dikleştirme işlemlerinin de uygulanması, hem göğüs büyütme operasyonunun başarı ile sonuçlanması hem de kişinin göğüslerinin operasyon sonrasında daha güzel ve fiziğine uygun şekilde durması açısından önemli bir etki etmektedir. Göz önünde bulundurulması gereken ve ameliyat öncesi bir diğer önemli aşama da göğüslerin yeni ölçüsünün belirlenmesi aşamasıdır. Uzman ile gerçekleştirilen bu aşama da göğüsün pek çok fiziksel özellikleri dikkate alınmakla birlikte, kişinin boy kilo gibi pek çok fiziksel ve bedensel özelliklere göre en uygun bir şekilde yeni büyütülecek olan göğüs ölçüsü belirlenmekte ve bununla birlikte göğüs büyütme operasyonu işlemlerine adım adım ilerlenmektedir.

Tahminen 2 saat alan bir estetik operasyon olarak değerlendirebileceğimiz meme büyütme işlemleri sonrasında kişinin kimi zaman 1-2 gün hastanede kalması önerilmektedir. Ortalama en geç 2 hafta içinde ise kişi normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi