huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme, göğüs büyütme ameliyatı

Her kadın aslında güzeldir. Fakat güzelliğinin ortaya çıkmasına birkaç neden izin vermez. Bunlar çoğu zaman örneğin yüzde en dikkat çeken burun olduğu gibi kişinin profilinde de özellikle dekolte giymesine izin vermeyen sarkık ve sönük göğüslerdir. Göğüs ameliyatları bu noktada oldukça önem kazanmaktadır. Sağlıklı bir kadının göğüs bütünlüğünü bozan etkenler aşırı kilo alıp verme esnasında ya da zamanla zayıflayan meme dokusunun sarkmalara neden olması kaçınılmaz sondur.

Meme büyütme estetiği tüm dünyada oldukça fazla ilgi gören ameliyatlardandır. Estetik dendiğinde akla ilk gelen bu nedenle göğüs estetiğidir. Gelişen teknolojiye göre artık hiç iz bırakmadan estetik operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Silikon kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatlarının yanı sıra yağ enjekte edilerek yapılan ameliyatlarda mevcuttur. Silikon kullanılarak yapılan operasyonlarda meme dokusuna uygun kişinin talep ettiği göğüs tipi de göz önünde bulundurularak damla tipi ya da normal yuvarlak silikonlar kullanılmaktadır. Kısa boylu bayanların köprücük kemiğinden göğüs ucuna kadar olan mesafenin kısa olması nedeniyle bu kişilere yuvarlak silikonlar önerilmektedir. Yine uzun boylu bayanlar için daha doğal bir görünüm vermesi amacıyla damla silikonlar tercih edilmektedir.

Silikon tercih etmeyen hastalar vücutlarından alınmış homojen yağ ile göğüslerini dolgunlaştırabilmektedir. Göğüs cerrahisi her geçen gün daha da ilerleyerek bayanların acısız ağrısız ve hatta göğüslerinde estetik olduğuna dair iz bırakmadan ameliyat olmasını sağlamaktadır.

Gelişmiş ülke normlarında hizmet veren estetik merkezleri ameliyat olmak isteyen bayanların öncelikle şikâyetlerini dinlemekte ve kişinin vücut özelliklerine göre göğüs büyüklüğü ya da toparlanmış bir göğüs ortaya çıkarmaktadır. Bayanlar ameliyat sonrası normal hayatlarına devam etmekte ve toplum içerisinde daha aktif bir rol alabilmektedir. Meme büyütme sonrası kendilerine olan güvenleri ortaya çıkmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo