huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme Ameliyat İzi

Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra en çok korkulan şeylerden birisi de meme büyütme ameliyatının iz bırakmasıdır. Meme Büyütme ameliyatı olanların çoğunluğu vücutlarında bir ameliyat izi istememeleridir. Ancak her ameliyatın sonrasında şu bilinmelidir ki az veya çok mutlaka bir izi kalır. Meme büyütme ameliyatı sonrasında önemli olan rahatsız edici düzeyde belirgin ve fark edilir bir iz kalmamasıdır. Bu ameliyatı olan kişilerin izleri az yada çok olsa bile  iç çamaşırların içinde gizli kaldıkları için onları çok az kişi bilir. Meme büyütme eskiden az sayıda insanın yaptırdığı bir ameliyat olarak düşünülürdü. Ancak günümüzde meme büyütme, hem dünyada hem de ülkemizde en çok yapılan estetik ameliyatlardan birisidir. Meme Büyütme  ameliyatı çok yapılıyor çünkü sonuçtan memnun kalınmaktadır. Genel olarak meme protezi taktıran hastaların eşleri ameliyat sonrası durumu çok memnuniyetle karşılıyorlar.

Meme büyütme ameliyatı izi meme başının koyu renkli kısmının kenarı veya meme altı kıvrım yerinin ortasında yaklaşık 4 cm’lik bir ameliyat yeri söz konusudur. Meme başı kenarı genellikle daha çabuk iyileşiyor. Ancak kalan iz belirgin olursa yeri gerçekten insanları rahatsız edebilir. Meme altı kıvrım yeri iz açısından biraz daha geç iyileşen bir bölgedir. Ancak iz kalırsa izin altta gizli kalması nedeniyle daha az rahatsız edici olacaktır.

meme-buyutme-ameliyati-izi

İzin kalması meme büyütme ameliyatı yapan cerrahın titiz ve özenli çalışmasının da etkisi vardır. Ancak sadece cerraha bağlı değildir. İyileşme süreci içinde yara yeri üzerindeki tahriş edici etkenler, yara yeri enfeksiyonları ve kişilerin cilt yapısı da izin iyi veya kötü olmasını etkiliyor. Mesela genellikle koyu tenli ve yağlı cilde sahip insanların ciltleri daha fazla iz bırakıyor. Çok açık tenli insanların da iz açısından risk taşıdığını söyleyebiliriz.

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi