huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Büyütme

Meme büyültme ameliyatları günümüzde birkaç yöntemle yapılmaktadır. Bunlardan birisi yağ enjeksiyonu dolgu maddenin enjeksiyonu ve silikon yerleştirilmesidir. En çok tercih edilen silikon materyalinin yerleştirilmesi. Çeşitli silikon materyalleri mevcuttur. Düz yüzeyli ,yuvarlak ,damla ,pürtüklü yüzeyli. Hastalar sıklıkla hangisinin daha iyi olduğunu sormaktadır. Vücut yapısına göre ,göğüs kafesinin büyüklüğüne göre ,boyuna ,belinin inceliğine göre ve kalçasının ölçüsüne göre en uygun silikon materyali kullanılmaktadır.

Bir diğer yöntem ise dolgu maddeleriyle göğüs büyütme yöntemleridir. Bu dolgu maddelerri yüksek volümde ki dolgu maddeleridir. Bunlar göğüs büyütürken ,popo büyütürken ve bacağın iç kısmındaki çarpıklıkları düzeltirken kullanılan materyallerdir.

Meme büyütme ameliyatında sıklıkça sorulan sorular dan bir tanesi “ameliyat olduktan sonra süt verebilecek miyim?” ’dir. Silikonlar süt bezlerinin altına yerleştirilir. Hamile kaldığınızda hiçbir sakıncası bulunmamakta rahatlıkla süt verebileceklerdir. İkinci sıklıkla sorulan soru “Konulan maddeler kanser yapar mı?.”. Ameliyatta kullanılan materyaller FTI onaylı olduğunda kanser yapmaz ve kişinin vücuduna zarar vermez.

Meme büyütme operasyonlarının en önemli parçası olan silikon ameliyatları, ameliyathane şartları altında tam iki saat süren temiz ve hassas işlemlerin bulunduğu bir ameliyattan ibarettir. Silikonun ham maddesi olan dolgu maddesi ile birlikte büyültülen göğüs, popo ve bacak operasyonlarında ise hastaların bir gün gelmeleri yeterli olacaktır.

Meme büyütme ameliyatında silikonun üç çeşit yerleştirme yöntemi vardır meme ucundan ,meme altından ve koltuk altından yerleştirilir. Bu hastanın vücut yapısına göre karar verilir. Bir diğerinin öbüründen avantajı yoktur sadece hastanın vücut yapısı ,meme yapısı ve meme ucunun yapısına göre değişir. Fasya altı denilen farklı bir yöntemle hem sut bezlerine zarar vermeden hem de doğal tamamen kişinin kendi memesi görünümünü sağlamaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi