huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Meme Ameliyatları

Sosyal çevrede kadınlar için önemli bir faktör olan meme, kadınların kendilerini iyi hissetmeleri için, kesinlikle yapılması gereken operasyonlardan biridir. Hem kendisine olan güvenini tekrar kazanır hem de çevre faktörü karşısında kendilerini daha iyi hissederler. Meme dokusu ergenlik yaşlarda başlayarak, ilerleyen yaşlara kadar gelişmeye devam eder. Ancak ilerleyen yaşlarda gelişime sebep olan durumlar, hamilelik, hamilelik sonrası emzirme, kilo alıp verme gibi faktörlerdir. Meme büyütme kişiden kişiye göre değişir. Ameliyatı yaptırmadan önce doktorunuza kesinlikle güvenmelisiniz. Yani arkadaşınız tanıdığınız bu operasyonu daha önce geçirdiyse aynı kurallar ve aynı uygulamalar sizin için de geçerli olmaz. Her hasta için ayrı silikon uygulanır ve hastanın işlemi ve süreci farklılık gösterir.

Memeye uygulanan silikon madde, jel kıvamında olup, patlama yırtılma gibi olasılıklarının olmadığını söylemek mümkündür. Ancak küçük de olsa patlama gibi bir tehlikesi vardır. Ancak bunun oranı çok düşüktür. Ameliyat sırasında göğsün alt kısmında 3 cm gibi bir kesik açılır ve oradan yerleştirilir. Bu işlem ağrılıdır, ancak tahmin edersiniz ki ameliyatın her türlüsü ağrılıdır. Yaklaşık 1 sene gibi zamandan sonra göğüs şekli iyice oturur. Bu süreçte hasta kilo alıp vermemelidir ki, uygulama istendiği gibi olsun. Hasta bu süreçte korunmalı ve kendisine dikkat etmelidir. Meme büyütme fiyatları, hastaneye veya doktora göre değişkenlik gösterir.

Ancak yaklaşık bir bütçe vermek gerekirse, 3 bin ile 15 bin arasında değişkenlik göstereceği gibi, daha az veya daha fazla da olabilir. İşleminiz, vücut tipinizle alakalıdır. Doktorunuz sizin için en uygun olan protezi yapıp, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Psikolojik ve sosyal açıdan rahatlayıp, mutlu olacağınıza inanabilirsiniz. Tabii tüm bunlar için doktorunuzu seçerken güvenmeniz gerektiğini unutmayın.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi