huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Küçük Göğüsleri Büyütmek ve Önemi

Küçük göğüslü olmak bayanların önemli sağlık problemi olarak değerlendirdiği bir durum olup üstesinden gelmek gelişen tıp ile birlikte mümkün bir sorundur. Kişilerin sosyal hayatından pek çok ilişkilerini de etkileyen bir göğüs sorunu olan bu durumun üstesinden gelmek için pek çok egzersizlerden yararlanılmakla birlikte en kesin ve daha çok tercih edilen yöntem estetik göğüs ameliyatıdır. Bu operasyon öncesinde göğüsün çeşitli fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulur ve bu doğrultuda kişinin de fiziksel özellikleri ile en doğru göğüs ölçüsü belirlenir. Yaklaşık 1-2 saat süren estetik operasyon sonrasında kişinin 1-2 gün hastanede yatması, dinlenmesi gerekebilir. Sonrasında en geç 1-2 hafta içerisinde de dikişlerden yavaş yavaş kurtulup ve normal günlük hayatına geri dönebilmektedir.

Küçük göğüslerin düzeltilmesi ameliyatında belirlenecek olan göğüs boyutu ise yine uzman ile birlikte kişinin boyu, kilosu gibi pek çok bedensel özellikleri doğrultusunda en doğru şekilde belirlenmektedir. Meme büyütme ameliyatı genellikle başarılı sonuçlar vermekte ve kişiler fiziksel yapılarına uygun olarak göğüs ölçüsüne sahip olmaktadırlar.  Bu nedenle göğüs büyütme işlemleri öncesinde fiziksel teşhislerin koyulması önemlidir. Şayet kişinin göğüslerinde sarkma problemi varsa göğüs büyütme işlemi daha da değişik şekilde devam edebilir. Sarkma sorunu bulunan göğüslerde göğüs büyütme operasyonunun uygulanabilmesi aşamasında göğüs dikleştirme işlemlerinin de uygulanması gerekebilmektedir.

Göğüs sarkması ise pek çok sebebe bağlı olarak zamanla ortaya çıkmakla birlikte en çok bilinen sebebinin de kilo alıp vermek olduğu gözlemlenebilir. Diğer bir taraftan ise sarkma gibi çeşitli göğüsteki fiziksel etkenlerin göğüs büyütme işlemlerinde oldukça etkileyici bir rol oynadığı göz önünde bulundurulmalı ve en doğru operasyon için kişinin uygunluk bilgisini de yine uzmandan edinmek gerekmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi