huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Kadınlarda Meme Büyütme Operasyonu

Meme büyütme ameliyatı, meme dokusu altında oluşturulan alana silikon protez yerleştirilmesi ile memenin hacminin büyümesi işlemidir. Ameliyat sonrası memenin şekli ve hacmi büyüyerek daha büyük ve estetik bir görünüm kazanır. Bazı durumlarda memenin sarkması sonucunda meme büyütme ameliyatı ile meme dikleştirme ameliyatı bir arada yapılabilmektedir. İki işlem bir operasyonla sonuçlanabilmektedir. Meme büyütme operasyonları 18 yaş ve üzeri için uygun görülmektedir. Çünkü meme yapısını 18 yaşına kadar tamamlamaktadır.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde ne kadar büyütülmek istendiği hakkında bilgi verilmelidir. Meme büyütme operasyonunda kullanılacak proteze kişinin meme yapısı, boyu, kilosu ve beden ölçüleri doğrultusunda karar verilir. Meme protezlerinin dış yüzeyi medikal silikondan yapılmaktadır. Protezlerin iç kısımlarında ise serum fizyolojik su ya da akışkanlıkları farklı olan silikon jeller kullanılır. Meme altına ya da meme ucuna yapılan kesiklerle protez yerleştirilir. Ameliyat 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hasta birkaç saat içinde ayağa kalkabilir ve yemek yiyebilir. Ameliyat sonrasında üç beş gün geçtikten sonra hasta duş alabilir. Bunun sonrasında da iş hayatına geri dönebilir. Ameliyat sonrasında ilk bir hafta memede gerginlik olabilir. Bu durum normaldir. Birkaç gün geçmesi ile meme normal haline dönmeye başlayacaktır. Ameliyat sonrasında iki hafta boyunca ağır kaldırmak ya da göğüs kaslarını zorlayıcı harekette bulunmaktan kaçınmak gerekir. Ameliyat sonrasındaki kontrollere zamanında gidilmeli aksatma yapılmamalıdır.

Hastanın bir şikayeti olmadığı sürece takılan protezler değiştirilmemektedir. Memelerde sarkma gibi deformasyonlar oluşursa yapılan operasyonda protezlerin değiştirilmesi de söz konusu olabilir. Meme büyütme fiyatları tamamen hastane, doktor ve kullanılan ekipmanlar dahilinde değişmektedir. Bu nedenle ameliyat öncesinde doktora danışarak bilgi almak gerekir. Meme büyütme ameliyatları sonrasında süt kanallarında herhangi bir değişiklik olmadığı için daha sonra çocuk emzirme konusunda problem yaşanmaz.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi